назад
08.05.18

Адвокат відстояв законну пенсію вінничанина

Пенсіонеру МВС відмовилися зробити перерахунок пенсії, пояснюючи це відсутністю коштів у бюджеті. Щоб захистити свої права й таки отримати чесно запрацьоване пенсійне забезпечення, чоловік звернувся за правовою допомогою до Вінницького місцевого центру.

Юристи вислухали історію вінничанина й порадили звернутися до суду. Для цього йому призначили безкоштовного адвоката Олега Огородника, який і представляв інтереси пенсіонера у суді.

Олег Огородник вивчив матеріали справи і встанови, що в 2015 році постановою Кабінету Міністрів України №988 підвищили грошове забезпечення поліцейських. Відповідно до цієї постанови, чоловік мав право на перерахунок пенсії, а тому у жовтні 2017 року подав відповідну заяву до Головного Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, проте йому відмовили у перерахунку.

Коли настав день суду, адвокат чітко та обґрунтовано довів правоту пенсіонера, адже в Законі України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» говориться, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення і відповідно до 51 статті цього Закону позивач має право на перерахунок пенсії з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Також, Олег Огородник звернувся до практики Європейського суду з прав людини, зокрема до рішення від у справі «Кечко проти України», де зазначено, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов’язань. Оскільки таке право декларовано державною, то держава зобов’язана своєчасно та повністю здійснити виплати. Конституційний Суд України також неодноразово висловлював правову позицію про те, що не можна ставити гарантовані законом виплати чи пільги в залежність від видатків бюджету.

Розглянувши позов, суд задовольнив вимоги пенсіонера. 28 березня 2018 року Вінницький окружний адміністративний суд визнав протиправною бездіяльність щодо не проведення перерахунку, невиплати пенсії вінничанину та зобов’язав Головне Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії.

Довідково.

Обґрунтування правової позиції адвоката:

  1. Постанова Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».
  2. Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей».
  3. Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
  4. Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Кечко проти України» від 08.11.2005.
  5. Рішення Конституційного Суду України від 20.03.2002 №5-рп/2002від 17.03.2004 №7-рп/2004від 09.07.2007 №6-рп/2007.