назад

Адвокат Віктор Андруневич допоміг клієнтові Херсонського місцевого центру з надання БВПД визнати бездіяльність Головного управління Держпраці у Херсонській області неправомірною

У липні 2019 року до Олешківського бюро правової допомоги звернувся громадянин Н. із заявою про надання безоплатної вторинної правової допомоги, що передбачає складання документів процесуального характеру та здійснення представництва його інтересів у суді.

Суть справи полягала в наступному: заявник працював у ТОВ «Агропроменерго» на підставі цивільно-правового договору №1 від 14.12.2018 року, який був укладений з директором підприємства.

19.12.2018 року при поверненні на автомобілі ТОВ «Агропроменерго» з місця, де виконувалися роботи, до місця знаходження вказаного підприємства, на автодорозі Херсон – Феодосія – Керч в с. Раденськ Олешківського району Херсонської області сталася дорожньо-транспортна пригода, а саме, зіткнення автомобіля ТОВ «Агропроменерго» з іншим автомобілем, в результаті якої загинули 5 осіб.

Громадянин Н. внаслідок цього ДТП був госпіталізований до Олешківської центральної районної лікарні зі значними тілесними ушкодженнями. Комісією, яка була утворена відповідно до наказу від 20.12.2018 року №1327, зі змінами, внесеними згідно наказу 21.12.2018 року №1331 Головного управління Держпраці у Херсонській області відповідно до доручення Державної служби з питань праці від 20.12.2018 року №10201/3/9-дп -18, було проведено спеціальне розслідування цього групового нещасного випадку із смертельними наслідками, за результатами якого був складений акт, затверджений 28.01.2019 року.

Але акт про нещасний випадок, пов`язаний із виробництвом за встановленою формою Н-1, комісією, яка проводила спеціальне розслідування відносно громадянина Н., не було складено, оскільки члени комісії не вважали, що між заявником та підприємством існували трудові відносини, а отже, не віднесли нещасний випадок до таких, що отриманий на виробництві.

Дорученням Херсонського місцевого центру з надання БВПД №1967-Д від 05.07.2019 для надання безоплатної вторинної правової допомоги клієнтові призначено адвоката Віктора Андруневича.

Ознайомившись з матеріалами справи, адвокат склав позовну заяву, у якій просив визнати бездіяльність ГУ Держпраці у Херсонській області незаконною та видати акт про нещасний випадок по формі Н-1. Позов аргументований вимогами чинного законодавства, зокрема «Порядком розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», Законом України «Про загальне обов`язкове соціальне страхування», постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 року №1231. Заявлені позовні вимоги адвокат повністю підтримав в судовому засіданні.

Рішенням Херсонського міського суду Херсонської області по справі №766/22332/19 від 05.02.2020 позов задоволений у повному обсязі, визнано відмову Головного управління Держпраці в Херсонській області щодо складення та видачі позивачу акту форми Н-1 неправомірними та зобов`язано Головне управління Держпраці у Херсонській області видати позивачу акт за формою Н-1.

З повним текстом рішення можна ознайомитися за наступним посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/87372040