назад

Пані Наталія разом з дітьми через вторгнення рф переїхала з Херсонщини на Волинь, де отримала статус ВПО. Її чоловік залишився вдома, на тимчасово окупованій території, там і помер. Його поховали родичі. Вони також зареєстрували його смерть відповідно до вимог окупаційної влади та змогли передати документи Наталії.

Жінка звернулась до управління пенсійного фонду, щоб припинити нарахування пенсії у зв’язку з смертю чоловіка. Однак їй повідомили, що документи видані установою, що знаходиться на окупованій території, не мають юридичного значення в Україні.

А у відділі ДРАЦС їй відмовили у видачі свідоцтва про смерть. У таких випадках потрібно звертатися до суду, щоб встановити факт, що має юридичне значення, наприклад, смерть.

По допомогу жінка звернулась до Іваничівського бюро правничої допомоги .

Внутрішньо переміщені особи мають право на  безоплатну вторинну правничу допомогу — допомогу із зверненням до суду. Представляти інтереси Наталі призначили завідувачку бюро  Надію Адамович.

Наталія хвилювалася, бо вважала, що за наявність у неї документів, виданих установою, що знаходиться на окупованій території, передбачена якась відповідальність. Юристка заспокоїла жінку, пояснивши, що відповідальності за це не передбачено.

Далі фахівчиня бюро підготувала заяву до суду про встановлення факту смерті.

Суд задовольнив заяву та встановив факт смерті чоловіка Наталії.

На підставі судового рішення пані Наталія зареєструвала смерть чоловіка та отримала свідоцтво про смерть українського зразка.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: №165/3709/23