назад

Отримати у спадок квартиру клієнтці допоміг адвокат, що співпрацює з системою БПД Черкащини

До Христинівського бюро правової допомоги звернулася пані Галина з проханням допомогти їй отримати у власність квартиру, що залишилася у спадок від матері. Клієнтка розповіла, що її мати померла у 2005 році, до смерті матері пані Галина проживала разом з нею у квартирі, яка б мала перейти їй у спадок, адже інших спадкоємців у померлої не було.

У травні 2021 року жінка звернулася до приватного нотаріуса для отримання свідоцтва про право на спадщину після смерті матері, однак у видачі свідоцтва на спадкове майно, нотаріус відмовив у зв’язку з пропущенням строку подачі заяви про прийняття спадщини.

Отримавши відмову нотаріуса, пані Галина розгубилася та боялася втратити квартиру, яка є її єдиною домівкою.

Отож, аби допомогти розгубленій клієнтці в Уманському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги прийняли рішення призначити адвоката Олександра Божка, який співпрацює з системою БПД, для захисту прав пані Галини у суді.

Адвокат поспілкувався з клієнткою та дослідив всі обставни справи, зокрема, з’ясував, що за життя, на випадок своєї смерті матір пані Галини, будь-яких розпоряджень щодо належного їй майна, не робила.

 «Оскільки в органах нотаріату пані Галина, як спадкоємиця майна, що залишилось після смерті її матері, не може отримати свідоцтво про право власності в порядку спадкування, вважаю що є всі підстави для визнання за клієнткою права приватної власності на нього у судовому порядку», – зазначив Олександр Божко.

Адвокат зібрав всі необхідні докази, підготував та передав клієнтці позовну заяву про визнання права власності на спадкове майно, яку жінка подала до Христинівського районного суду Черкаської області.

Суд, дослідивши докази в межах заявлених  позовних вимог, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову повністю.

Ця справа в Єдиному реєстрі судових рішень: № 706/54/22