назад

Помилково взятий велосипед ледь не обернувся судимістю для жителя Новотроїцького району

07.05.2015 року на адресу Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області надійшла постанова слідчого Новотроїцького РВ УМВС України в Херсонській області про призначення захисника підозрюваному Б.

У день надходження постанови Центр видав доручення № 021-0000786 адвокату Миколі ЗАЙЦЕВУ для здійснення захисту за призначенням.

Б. підозрювався у крадіжці велосипеду, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України. Санкція статті передбачає покарання до 3 років позбавлення волі.

Адвокат доводив позицію клієнта, відповідно до якої Б. дійсно взяв залишений біля кафе велосипед потерпілого, але зробив це не з метою заволодіння, а тому, що переплутав його зі своїм. Цей факт додатково обґрунтовувався тим, що подія сталася у темний час доби. Зрозумівши помилку, Б. повернув велосипед на те ж місце, де його взяв.

Захисник звернув увагу на те, що речовий доказ у підозрюваного вилучений не був. Також було незрозуміло, чому заява про скоєння злочину була написана аж на 13-й день після того, як сталася подія. Свої висновки адвокат озвучив як слідчому, так і потерпілому. Він обґрунтував, що умисел на протиправне заволодіння чужим майном не доведений, а тому склад злочину, передбачений ч. 1 ст. 185 КК, відсутній.

У результаті кримінальне провадження було закрите, так і не будучи направленим до суду.