назад

ТЦК не надав колишньому військовому довідок для перерахунку пенсії — відмову оскаржили в суді

Віталій Іванович — колишній військовослужбовець, нині перебуває на пенсії. Чоловік дізнався, що має право на перерахунок пенсійного забезпечення, але для цього необхідно надати до Пенсійного фонду довідки з територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК).

Проте, коли пенсіонер звернувся до ТЦК із заявою про надання необхідної інформації станом на 2020, 2021 та 2022 роки, йому відмовили, зазначивши, що підстав оформляти довідки немає.

У Хмільницькому бюро правової допомоги чоловікові пояснили, що відмову ТЦК можна оскаржити в суді. А оскільки Віталій Іванович як учасник бойових дій має право на безоплатну вторинну правову допомогу, представляти його інтереси доручили адвокатові Михайлу Кравчуку, який співпрацює з системою БПД.

Адвокат у позовній заяві зазначив, що внаслідок зростання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня відповідного календарного року, та похідне від цього зростання розмірів грошового забезпечення, розрахунковою величиною для якого є прожитковий мінімум, у його клієнта виникло право на отримання оновлених довідок про розмір грошового забезпечення у 2020–2022 роках.

Суд розглянув справу в порядку спрощеного провадження, без виклику сторін у судове засідання, та визнав протиправною бездіяльність ТЦК щодо невиготовлення та ненадання до управління Пенсійного фонду України оновлених довідок про розмір грошового забезпечення.

Своїм рішенням суд також зобов’язав ТЦК підготувати та направити до управління Пенсійного фонду оновлені довідки станом на 1 січня 2020, 2021 та 2022 років для перерахунку пенсії позивача.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень:120/1768/23.