назад

Ухвалення виправдувального вироку у кримінальному провадженні за безпідставним звинуваченням

Адвокат Валерій Головняна підставі доручення від 27 червня 2017 року No 006-0001041 здійснював захист громадянина М.. Клієнт обвинувачувався у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.191 КК України, а саме у привласненні чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, що карається позбавленням волі на строк до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Під час судового розгляду було встановлено, що М. обвинувачується у вчиненніумисного злочину, який скоїв під час роботи торговим представником ФОП. Трудовий контракт був укладений з ним ще 3 червня 2013 року, при цьому укладено також договір про повну матеріальну відповідальність.

За версією слідства, М. вирішив привласнити кошти ФОП, отримані за поставлений товар з відстроченням платежу.13 січня 2015 року, знаходячись в магазині як торговий представник, М. отримав для внесення на рахунок ФОП від клієнта О. 733 грн. 83 коп. за поставлений товар, однак у касу їх не вніс, а привласнив. Слідством висунуто обвинувачення щодо ще 10 подібних епізодів привласненняМ. коштів клієнта О. за період з 13 січня по 3 лютого 2015 року, загалом на суму 11 682 грн. 92 коп.

Дотримуючись стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги під час кримінального судочинства, адвокат Валерій Головня звернув увагу суду на те, що ключові докази, надані стороною обвинувачення, є недопустимими, оскільки здобуті внаслідок істотного порушення закону.

У результаті якісного та послідовного захисту адвокатом Валерієм Головнею прав та законних інтересів громадянина М., Баранівський районний суд Житомирської області 23 листопада 2017 року ухвалив вирок, яким М. визнав невинуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.191 КК України,та виправдавйого. Цивільний позов ФОП до М. про стягнення матеріальної та моральної шкоди залишив без розгляду.

Таким чином, адвокат Валерій Головня домігся ухвалення виправдувального вироку у кримінальному провадженні за безпідставним звинуваченням клієнта у вчиненні ним злочину середньої тяжкості.