назад

Успішний кейс адвоката «Про визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язання вчинити певні дії»

Громадянин Григорій звернувся до Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для складення позовної заяви у цивільній справі про визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язання вчинити певні дії та представлення його інтересів у суді.

Призначений адвокат Могілевець О.С. узгодила з клієнтом його правову позицію у справі та в інтересах позивача звернулася до Чернігівського окружного адміністративного суду та здійснювала представництво інтересів клієнта.

Клієнту необхідно було скасувати відмову у постановці його на облік, як внутрішньо переміщеної особи.

29 листопада 2022 року рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду позов було задоволено в повному обсязі, скасовано відмову та зобов’язано Департамент соціальної політики ЧМР видати довідку про взяття на облік, як ВПО.

На які норми закону посилатись в подібних ситуаціях.

 

Відповідно до статті 1 Закону України від 20.10.2014 №1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі – Закон №1706) внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Відповідно до пункту 2 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №509 (далі – Порядок №509), для отримання довідки повнолітня або неповнолітня внутрішньо переміщена особа звертається особисто, а малолітня дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена, – через законного представника із заявою про взяття на облік за формою згідно додатком 1 до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі – уповноважені органи).

Позов було задоволено. Скасовано відмову Департаменту соціальної політики ЧМР та зобов’язано постановити на облік, як ВПО.