назад

Марія Петрівна зустріла пана Василя в поважному віці. Вона була вдовою з двома дорослими дітьми і вагалась перед тим як знову виходити заміж. Тому вони просто з’їхалися і почали жити разом як звичайне подружжя: вели спільне господарство, разом вирішували всі життєві та фінансові питання. Так вони прожили більше 10 років, аж допоки пан Василь після важкої хвороби помер. Тоді постало питання оформлення спільно нажитого майна, адже пан Василь не склав заповіт, а нотаріус відмовив жінці в оформленні спадщини, оскільки вона не являється офіційною дружиною покійного.

За допомогою Марія Петрівна звернулася до Великомихайлівського бюро правової допомоги.

На прийомі жінка розповіла, що разом з чоловіком вони придбали земельні ділянки та будинок, на які тепер не може оформити право власності через те, що свого часу шлюб вони не зареєстрували», – розповідає Ольга Вуколова – завідувачка бюро.

Всі придбання були оформлені на покійного пана Василя, і по документах Марія Петрівна не мала до цього майна жодного відношення. В такому випадку, щоби довести право жінки на спадок необхідно встановлювати факт проживання однією сім`єю як чоловіка та жінки без реєстрацію шлюбу.

Складність полягала в тому, що Марія Петрівна все життя пропрацювала в дитячому садочку і її пенсія трохи перевищувала межу, встановлену Законом України «Про безоплатну правову допомогу» для тих категорій осіб, що мають право на отримання правової допомоги за рахунок держави.

В цій ситуації Ольга Вуколова прийняла рішення допомогти клієнтці ProBono. Вона склала і подала до Великомихайлівського суду заяву про встановлення факту проживання однією сім`єю як чоловіка та жінки без реєстрацію шлюбу. Суд задовольнив позовні вимоги повністю і Марія Петрівна змогла вступити у спадщину та отримати всі належні папери на земельні ділянки та будинок.

Довідково. Юридична допомога Pro Bono – це фахова юридична послуга, яка забезпечує право на правосуддя для вразливої частини населення та яку надають на волонтерських засадах. Вона не замінює, а доповонює зусилля держави з побудови системи безоплатної правової допомоги.

Справа № 498/123/22