назад

Юристи центру правової допомоги з Одещини допомогли захистити права потерпілого, який став жертвою шахраїв

Доволі часто люди похилого віку стають жертвами шахраїв, які, ввійшовши в довіру останніх, незаконними шляхами отримують їхнє майно або грошові кошти, що і сталось з гр.А., який звернувся до Другого одеського місцевого Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі- Центр) за допомогою.

Клієнт Центру не зміг отримати від банку свій банківський депозит, до якого входили багаторічні пенсійні вклади, соціальна допомога та відповідні нараховані проценти.

Прийнявши декілька спроб вирішити дану ситуацію в досудовому порядку, гр.А, на жаль, не зумів повернути свої кошти. Тому він звернувся до Центру з метою складення заяви в поліцію для того, щоб мати можливість провести відповідні слідчі дії, які б відновили справедливість та дали йому можливість отримати свої заощадження.

Фахівчинею Центру Вікторією Горбань підготовлено відповідну заяву в поліцію, метою якої було внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та проведення досудового розслідування з факту шахрайства щодо привласнення банком коштів гр.А.

Проте, після внесення відомостей до ЄРДР, працівниками поліції не вчинялися відповідні слідчі дії. Тому працівниками Центру було складено скаргу на бездіяльність слідчих органів поліції та порушення основоположних принципів кримінального провадження щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування.

Розглянувши скаргу, прокурор надав письмові вказівки слідчому для активізації розслідування та повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження.

Таким чином, фахівці Центру допомогли гр.А. отримати можливість на повне та неупереджене розслідування кримінального провадження та відновлення соціальної справедливості.