назад

За допомогою працівника системи БПД Одещини знято заборону на нерухоме майно

Заборона на відчуження об’єкта нерухомого майна, накладена безпідставно, на жаль, на сьогодні вже не рідкість. А виключення записів з відповідних реєстрів майже не можливо.

На численні усні звернення до державних установ пані Тетяна отримувала лише відмови та розчарування від несправедливості. Пані Тетяна звернулась до Тарутинського бюро правової допомоги, де розповіла як спочатку вона поховала єдиного сина, що загинув в АТО, відстоюючи суверенітет та незалежність нашої Україна, а потім втратила батька Григорія, після якого їй у спадщину залишився будинок.

Звернувшись до нотаріуса пані Тетяна дізналась, що на це житло є обтяження – заборона на відчуження об’єкта нерухомого майна, накладена ще у 1988 році Тарутинським РВЗ, правонаступником якого є Акціонерне Товариство «Укртелеком», хоча за життя батько жодного разу не обмовився, що в нього є обтяження на будинок. Воно було перенесено до оновленого Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Також не були надані копії документів, на підставі яких нотаріус переніс дане обтяження до оновленого Реєстру.

Сама пані Тетяна пенсіонерка та отримує мінімальну пенсію. Натомість витрати на безрезультатні поїздки до нотаріального архіву, до нотаріуса в інший район, куди повинні були передати матеріали справи на підставі яких було накладено заборону, виявились значні. Та річ не у витратах, а в тому, що їй письмово не надали жодної відповіді, а лише усно повідомили, що такої справи ніде немає. Та відмовлялись письмово це підтвердити.

Пані Тетяні було призначено представника – працівницю Арцизького місцевого центру з надання БВПД Світлану Нєдову, яка розглянула наявні документи та письмово звернулась до Акціонерного Товариства «Укртелеком» з проханням зняти вищевказану заборону. У відповіді вказали, що із наявних відомостей заборгованість по пану Григорію відсутня, а самих документів стосовно заборони в архіві немає, також немає у них будь-яких претензій фінансового характеру відносно нині покійного.

Світлана Нєдова від імені пані Тетяни, підготувала заяву-клопотання до нотаріальної контори, де зазначила, що договірні відносини з нині покійним паном Григорієм вважаються такими, що припиняють свою дію.

Зауважила на тому, що будь-яких претензій фінансового характеру, відносно нині покійного, Акціонерне Товариство «Укртелеком» немає. Акцентуючи, що це є підставою для зняття заборони відчуження, яка була занесена ними до Єдиного реєстру заборони відчуження об’єктів нерухомого майна, яку просила зняти.

04 червня 2022 року нотаріусом вищевказане обтяження припинене.

Для пані Тетяни, яка є інвалідом, цей спір вирішився досудово і тепер ніщо не перешкоджає розпоряджатися майном, яке залишив їй батько.