назад

Забрав сина до себе, але був змушений платити аліменти колишній

Забрав сина до себе, але змушений продовжувати сплачувати аліменти колишній дружині, яка використовує ці кошти в своїх цілях — з такою проблемою звернувся до системи безоплатної правової допомоги Кіровоградщини Володимир.

Чоловік розповів, що перебував у шлюбі з пані Наталією, з якою вони мають спільного сина Єгора. Після розлучення, син деякий час жив з мамою, а Володимир сплачував аліменти. Згодом Наталія почала зловживати алкоголем, тож чоловік забрав сина до себе.

«Наразі син проживає з рідною бабусею, оскільки зараз я через проходження військової служби не можу займатися його вихованням самостійно. Втім аліменти продовжують відраховувати колишній дружині, хоча вона не бере жодної участі в житті сина», — розповів Володимир.

Оскільки Володимир є учасником бойових дій, він має право на безоплатну вторинну правову допомогу. Представляти інтереси чоловіка Олександрійський місцевий центр з надання БВПД призначив заступницю начальника відділу безоплатної правової допомоги центру Надію Шлякову.

Ознайомившись з матеріалами справи юристка з’ясувала, що аліменти стягують з чоловіка відповідно до судового наказу, скасування якого можливе лише в судовому порядку. Відтак, фахівчиня підготувала та подала до суду позовну заяву про припинення стягнення аліментів та визнання судового наказу таким, що не підлягає виконанню.

Суд задовольнив позовну заяву в повному обсязі.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 398/3857/22