назад

Зміна кваліфікації дій обвинуваченого на таку, що передбачає менш тяжкий злочин

Адвокат Ігор Богельський за дорученням від 08.07.2013 р. №359 у кримінальному провадженні №12012190110000256 здійснював захист клієнтки в суді першої інстанції, яка обвинувачувалася у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.121 КК України, за яке передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком від 7 до 10 років.

Клієнтка, яка є глухонімою, обвинувачувалася в тому, що в ході конфлікту, умисно нанесла потерпілому один удар ножем в ділянку грудної клітини, в результаті чого останній помер в лікарні.

Вивчивши матеріали провадження, та після спілкування з підзахисною за допомогою перекладача, захисником була вибрана тактика захисту направлена на доведення відсутності умислу в діях підзахисної на позбавлення життя потерпілого та наявності стану необхідної оборони.

У результаті правильно вибраної позиції адвокатом, після проведення низки допитів у суді свідків, а також судово-медичного експерта – психіатра, який пояснив, що в обвинуваченої як у людини, яка має вади слуху, підвищений поріг бачення, сприйняття та реакція самозахисту на неадекватні дії, вироком Дубровицького районного суду від 20.08.2015 року дії обвинуваченої перекваліфіковані з ч.2 ст.121 на ст.124 КК України, як умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, вчинене у разі перевищення меж необхідної оборони (максимальне покарання – обмеження волі на строк до 2 років). Клієнтку засуджено за ст.124 КК та призначено покарання у виді 150 годин громадських робіт.