Завершилася серія із 25 дводенних тренінгів для адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. 520 адвокатів підвищили навички застосування норм Кримінального процесуального кодексу України з урахуванням європейської практики.
Каскадні тренінги пройшли у жовтні, листопаді та грудні на базі правових клубів PRAVOKATOR у Дніпрі, Одесі, Харкові, Львові та Києві. У них взяли участь адвокати з усіх областей України.
«Тренінгова програма «Кримінальний процесуальний кодекс України: застосування крізь призму європейських стандартів» є ґрунтовною. Вона охоплює основні зміни в українському законодавстві, нові підходи до вирішення проблемних питань захисту у кримінальному провадженні, практику Європейського суду з прав людини», – розповів директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.
Програма тренінгів включає шість блоків: початкові дії захисника при вступі у справу; взаємодія з центрами БВПД; дії захисника при затриманні клієнта, пред’явленні підозри, забезпечення основоположних прав; оскарження рішень, дій, бездіяльності слідчого, прокурора, слідчого судді; дії у процесі доказування на стадії досудового розслідування; дії захисника в суді першої інстанції; особливості участі захисника під час окремих видів проваджень.
«Формат тренінгу може трансформуватись, враховуючи потреби конкретного регіону. Програма побудована таким чином, що кожен з її шести блоків може бути окремою темою тренінгу. Проаналізувавши запити певного регіону, доцільно розглянути питання проведення подібних тренінгів не тільки на базі правових клубів PRAVOKATOR. Регіональні центри з надання БВПД мають реальні можливості проведення за допомогою партнерів таких тренінгів», – зазначив Олексій Бонюк.
Каскадні тренінги «Кримінальний процесуальний кодекс України: застосування крізь призму європейських стандартів» організував Координаційний центр з надання правової допомоги в рамках реалізації ініціативи «Удосконалення моделі управління якістю в державній системі безоплатної правової допомоги», що впроваджується Українською фундацією правової допомоги та фінансується Офісом Ради Європи в Україні.
Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах: