назад
09.08.18

Адвокат домігся визнання за спадкоємцем права власності на спадкове майно

spad1     Чоловік, який звернувся до Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, через відсутність правовстановлювальних документів не міг оформити спадщину після смерті матері.

     Справу доручили адвокатові, який співпрацює з системою безоплатної правової допомоги. В результаті суд дійшов висновку, що за позивачем слід визнати право власності на вказане майно в порядку спадкування.

     Для надання правової допомоги клієнтові в місцевому центрі призначили адвоката Сергія Вітюка (доручення № 2204-0000084 від 23.03.2018 року), який звернувся до суду з відповідним позовом.

     Вимоги позову адвокат підтвердив наданими суду документами: копіями свідоцтв про народження спадкоємців, свідоцтвом про смерть спадкодавця, заповітом, копією технічного паспорта на садибний (індивідуальний) житловий будинок, рішенням виконавчого комітету Шепетівської районної ради, довідкою КП «Шепетівське бюро технічної інвентаризації» про вартість домоволодіння, довідкою приватного нотаріуса Шепетівського районного нотаріального округу, копією спадкової справи, відкритою після смерті спадкодавця.

     Під час судового розгляду справи адвокат пояснив, що за життя мати позивача склала заповіт, відповідно до якого все майно заповіла своїм дітям — позивачеві та його сестрі. У 2014 році мати позивача померла, відтак відкрилася спадщина на домоволодіння. У визначений законом строк позивач звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини за заповітом, однак отримав відмову нотаріуса видавати свідоцтво про право на спадщину в зв’язку з відсутністю правовстановлювальних документів.

     Сестра позивача у судовому засіданні позов визнала, зазначивши, що оформляти свої спадкові права на домоволодіння наміру немає.

     Враховуючи те, що домоволодіння належало померлій на праві приватної власності та увійшло до складу спадщини, за життя останньою не було належним чином оформлено, що позбавляє позивача можливості оформити спадщину у нотаріуса, 4 квітня 2018 року Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області дійшов висновку, що за позивачем слід визнати право власності на вказане майно в порядку спадкування.

*   *   *

     Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, нагадаємо, що вразливим категоріям громадян держава гарантує безоплатну вторинну правову допомогу. Щоб отримати таку допомогу, необхідно звернутися до місцевого центру  з надання БВПД або у бюро правової допомоги

     Хмельницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Хмельницький, Віньковецький, Волочиський, Городоцький, Деражнянський, Летичівський, Старосинявський, Ярмолинецький райони там. Хмельницький). Адреса: м. Хмельницький, вул. Соборна, буд. 75, 2 поверх. Тел. 0382 65-77-88.

     Кам’янець-Подільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування Кам’янець-Подільський, Дунаєвецький, Новоушицький, Чемеровецький райони та м. Кам’янець-Подільський). Адреса: м. Кам’янець-Подільський, вул. Пушкінська, буд. 44. Тел. 03849 5-01-59.

     Старокостянтинівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Старокостянтинівський, Красилівський, Теофіпольський райони та м. Старокостянтинів). Адреса: м. Старокостянтинів, вул. Миру, буд. 1/2, 1 поверх. Тел. 03854 4-54-75. 

     Шепетівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Шепетівський, Білогірський, Ізяславський, Полонський, Славутський райони та міста Шепетівка, Нетішин і Славута. Адреса: м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 44. Тел. 03840 4-00-15. 

     Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги — 0-800-213103.