До Самбірського місцевого центру з надання БВПД звернулася особа, у якої виникли проблеми із встановленням факту родинних зв’язків. Жінка повідомила про відкриття після смерті її батька спадщини за законом, де спадкоємцями першої черги є вона та її брат (ст.ст. 1222, 1261 ЦК України). Матір жінки також є спадкоємцем першої черги за законом, однак вона відмовилась від спадщини на користь дітей, про що подала заяву в нотаріальну контору.
У встановлений законом шестимісячний строк клієнтка та її брат звернулись до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини по смерті батька. У зв’язку з тим, що у свідоцтві про смерть батька допущено помилку в його прізвищі, внаслідок чого воно звучить по іншому, аніж у свідоцтвах про народження його дітей, нотаріус не зміг видати свідоцтво про право на спадщину за законом. Позаяк через вказану помилку клієнтка не змогла належним чином оформити свої спадкові права, вона вимушена була звернутися до суду для усунення допущених розбіжностей у прізвищі батька, шляхом встановлення факту родинних відносин між нею, її братом та батьком.
Самбірським місцевим центром з надання БВПД для представлення її інтересів було призначено адвоката Михайла Гриньо. Він склав позовну заяву про встановлення факту родинних відносин, за якою було відкрито провадження в цивільній справі.
Під час судового засідання адвокат Гриньо для обгрунтування позовних вимог спирався на такі докази:
►свідоцтво про смерть батька клієнтки та довідку, видану виконавчим комітетом сільської ради, які підтверджують місце постійного проживання та реєстрації померлого;
►показання заявників та свідків;
►копії свідоцтв про народження заявників та довідку, видану сільською радою про склад сім’ї, які доказують факт родинних відносин між померлим та заявниками.
Зважаючи на всі представлені докази, суд прийняв рішення задовольнити позовні вимоги клієнтки адвоката Михайла Гриньо.