назад

Адвокат допоміг розірвати договір купівлі-продажу та повернути кошти

337 originalЧоловік уклав договір купівлі-продажу металевопластикових конструкцій, вартість яких становить 16871 грн. Згідно з умовами договору мешканець Запоріжжя вніс передплату у сумі 13500 грн. Залишок у сумі 3371 грн. за домовленістю сторін мав оплатити після початку робіт, пов’язаних з виконанням договору.

       Виконавець тривалий час не розпочинав роботи відповідно до умов договору, і лише в травні замовник отримав повідомлення про те, що роботи розпочнуться після внесення ним не обумовленої договором суми, а тієї, що дорівнює 7000 грн., на що чоловік не погодився, та заявив вимогу про повернення сплачених сум, проте кошти повернуто не було.

       Після звернення чоловіка за правовою допомогою Першим запорізьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги було видано доручення адвокату Наталії Вороновій-Живецкій для складання процесуальних документів та представництва інтересів клієнта у суді з питання невиконання умов договору та стягнення грошових коштів.

       Відповідно до ст. 905 ЦК України збитки, завдані замовнику невиконанням або неналежним виконанням договору про надання послуг за плату, підлягають відшкодуванню виконавцем у разі наявності його вини у повному обсязі, якщо інше не встановлено договором. Виконавець, який порушив договір про надання послуг за плату при здійсненні ним підприємницької діяльності, відповідає за це порушення, якщо не доведе, що належне виконання виявилося неможливим внаслідок непереборної сили, якщо інше не встановлено договором або законом.

       Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов’язання повинно виконуватися належним чином згідно до вимог договору та цивільного законодавства. Одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом, як випливає зі змісту ст. 525 ЦК України. За змістом ч. 12 ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів» якщо після укладення договору стане очевидним, що вартість робіт (послуг) може істотно зрости, ніж можна було очікувати під час укладення договору, виконавець зобов’язаний негайно повідомити про це споживача.

       Споживач має право відмовитися від договору про виконання робіт (надання послуг) без штрафних санкцій з боку виконавця у разі виникнення обставин, передбачених в абзацах першому та другому цієї частини. З наведеного положення законодавства про захист прав споживачів випливає, що за умови істотного зростання вартості послуг, про яку виконавцем повідомлено споживача, останній вправі відмовитися від договору про виконання робіт (надання послуг).

       Праналізувавши надані клієнтом документи, адвокат підготувала та направила до Шевченківського районного суду м.Запоріжжя позовну заяву про захист прав споживачів, розірвання вищезгаданого договору та стягнення з відповідача 13500 грн.

       Надалі завдяки професійним діям адвоката, долученню беззаперечних доказів на підтвердження позовних вимог , заявленню ряду клопотань, безпосередній участі в ряді в судових засідань, позовну заяву було задоволено в повному обсязі. Апеляційна скарга не подавалась.

За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства звертайтеся до Першого запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: проспект Соборний, 77, 2 поверх, тел.: 764-60-77, часи роботи — 8-00 – 17-00, з понеділка по п’ятницю.