назад

Адвокат допоміг встановити факт народження дитини на тимчасово окупованій території»

160613 01У травні 2016 року до Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги з письмовим зверненням про встановлення факту народження дитини на тимчасово окупованій території звернуласьмолода жінка, взята на облік у м. Конотоп як внутрішньо переміщена особа з м. Макіївка Донецької області, що на даний час є тимчасово окупованою територією. За словами жінки, вона звернулася до відділу  ДРАЦС по місту Конотоп Конотопського міськрайонного управління юстиції (звідки в подальшому її було направлено до центру) для оформлення свідоцтва про народження дитини. Однак їй було відмовлено у зв’язку з тим, що медичне свідоцтво, видане Перинатальним центром МЗ ДНР м. Макіївка Донецької області, є недійсним на території України. Тому молодій матері-переселенці було відмовлено через те, що вона не надала жодних документів, виданих компетентними українськими установами для реєстрації народження своєї дитини. Іншим шляхом, ніж судовим, встановити даний факт неможливо.

 

Після подання необхідних документів працівниками центру було підтверджено належність даної особи до суб’єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу. Заявниці був призначений адвокат Олег Кисляк для представництва її інтересів в суді та складання процесуальних документів.

Конотопський місцевий центр та правозахисник особисто дуже перейнялися проблемою молодої жінки, яка опинилася в чужому місті та в досить складних життєвих обставинах. Адвокат склав обґрунтовану заяву до суду, у якій зазначив наявність усіх підстав для встановлення факту народження дитини, а також акцентував увагу на тому, що заявниця як внутрішньо переміщена особа має право на проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення або анулювання за місцем свого перебування, посилаючись на Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Як результат, суд, проаналізувавши зібрані по справі докази, вирішив задовольнити заяву клієнтки центру. Судом був встановлений факт народження сина заявниці у місті Макіївка Донецької області і те, що вона є його матір’ю. Дане рішення суду буде законною підставою для державної реєстрації та видачі мамі свідоцтва про народження її дитини.