Адвокат Олександр Гіппіус довів у суді протиправність рішення управління праці та соціального захисту населення і домігся призначення субсидії на оплату комунальних послуг для клієнта.
До Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся клієнт з інвалідністю з приводу оскарження рішення управління праці та соціального захисту населення Старокостянтинівської міської ради щодо відмови у призначенні йому субсидії. Підставою для прийняття такого рішення стала реєстрація у квартирі клієнта неповнолітнього онука, який проживає та навчається за кордоном.
У місцевому центрі цю справу доручили адвокату Олександру Гіппіусу (доручення від 3 вересня 2018 року №38).
Адвокат підготував позовну заяву до суду, у якій аргументував, що таке рішення суб’єкта владних повноважень є протиправним та суперечить чинному законодавству, оскільки згідно з останнім абзацом пункту 7 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848, до 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами.
Щоб довести, що онук клієнта дійсно навчається за кордоном, адвокат подав до суду такі докази, як проїзний документ для неповнолітнього іноземця та довідку про навчання.
За результатами розгляду адміністративного позову 8 жовтня 2018 року Хмельницький окружний адміністративний суд визнав протиправною відмову у призначенні житлової субсидії та зобов’язав управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради призначити субсидію з оплати житлово-комунальних послуг.
Рішення суду набрало законної сили та в апеляційному порядку не оскаржувалося.
* * *
Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, нагадаємо, що вразливим категоріям громадян держава гарантує безоплатну вторинну правову допомогу. Щоб отримати таку допомогу, необхідно звернутися до місцевого центру з надання БВПД або у бюро правової допомоги.
Хмельницький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Хмельницький, Віньковецький, Волочиський, Городоцький, Деражнянський, Летичівський, Старосинявський, Ярмолинецький райони там. Хмельницький). Адреса: м. Хмельницький, вул. Соборна, буд. 75, 2 поверх. Тел. 0382 65-77-88.
Кам’янець-Подільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування Кам’янець-Подільський, Дунаєвецький, Новоушицький, Чемеровецький райони та м. Кам’янець-Подільський). Адреса: м. Кам’янець-Подільський, вул. Пушкінська, буд. 44. Тел. 03849 5-01-59.
Старокостянтинівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Старокостянтинівський, Красилівський, Теофіпольський райони та м. Старокостянтинів). Адреса: м. Старокостянтинів, вул. Миру, буд. 1/2, 1 поверх. Тел. 03854 4-54-75.
Шепетівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (територія обслуговування — Шепетівський, Білогірський, Ізяславський, Полонський, Славутський райони та міста Шепетівка, Нетішин і Славута. Адреса: м. Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні, буд. 44. Тел. 03840 4-00-15.
Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги — 0-800-213103.