назад

Адвокат з Донеччини домоглася для своєї підзахисної виправдувального вироку

26733398 190342115041281 4518731825404722636 n«Суд виніс виправдувальний вирок», – ця фраза звучить в Україні дуже рідко. За статистикою, у 2014 році – 0,73 % (997 із 135800 справ, у яких було постановлено вирок); у 2015 році – 0,78 % (803 з 103600 справ, у яких було постановлено вирок); у 2016 році – 0,94 % (905 із 96000 справ, у яких було постановлено вирок) виправдувальних вироків. Кількість таких вироків у 2017 році також не перевищує 1% від загальної кількості справ, у яких було постановлено вирок. В свою, чергу адвокати системи безоплатної правової допомоги роблять вагомий внесок для збільшення цього показника.

       Наприкінці 2016 року Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги для захисту інтересів жінки, яка підозрюється у крадіжці, поєднаній з проникненням у житло, дорученням №005-0017540 від 19.11.2016 року було призначено адвоката Олену Єфімік. Правниця під час знайомства з підзахисною та ознайомлення зі справою дізналася, що жінку звинувачують у викраденні , спільно з ще двома чоловіками, з місцевої свиноферми п`ятидесяти кілограмового свині. Громадянка своєї вини не визнавала та заперечувала свою участь у крадіжці.

       Олена Єфімік – досвідчена адвокат, яка співпрацює з установами системи БПД Донецької області з 2015 року та успішно надає безоплатну вторинну правову допомогу як у цивільних ,так і у кримінальних справах. 

       Адвокат довела, що під час проведення слідчого експерименту мало місце суттєве порушення прав її підзахисної, як свідка, а саме їй не роз’яснювалися її права, а саме право скористатися правовою допомогою адвоката, право відмовитися давати показання щодо себе, близьких родичів та членів своєї сім’ї, що можуть стати підставою для підозри, обвинувачення у вчиненні нею та зазначеними особами кримінального правопорушення, що в свою чергу є грубим порушенням прав та свобод людини.

       Адже згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України жодна особа не може бути примушена визнавати свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення або примушена давати пояснення, показання, які можуть стати підставою для підозри, обвинувачення у вчиненні нею кримінального правопорушення. Також кожна особа має право не говорити нічого з приводу підозри чи обвинувачення проти неї, у будь-який момент відмовитися відповідати на запитання, а також бути негайно повідомленою про ці права.

       Тобто законодавцем заборонено стороні обвинувачення вчиняти дії, спрямовані на примушування будь-якої особи до визнання винуватості або говорити з приводу підозри чи обвинувачення, а вчинення дій всупереч цій забороні має визнаватися істотним порушенням прав людини і основоположних свобод.

       З огляду на зазначене Володарським районним судом Донецької області доказ винуватості підзахисної – протокол проведення слідчого експерименту – було визнано недопустимим.

          За результатами розгляду суд ухвалив

          Визнати громадянку невинуватою у пред’явленому їй обвинуваченні за ч.3 ст.185 КК України (тяжкий злочин) та виправдано за недоведеності вчинення кримінального правопорушення.

        Отже, завдяки професійним діям, наполегливості та досвіду адвоката Олени Єфімік жінку було виправдано.

За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства звертайтесь: 

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях – м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 77, 8-й поверх, тел. (061) 224-44-50, офіційний сайт: zaporizhya.legalaid.gov.ua, ел.адреса: office.zaporizhya@legalaid.gov.ua