Чи мають адвокати можливість підвищувати професійну кваліфікацію працюючи у система безоплатної правової допомоги? Чи потрібний та дієвий інститут наставництва? Що таке peer review і як воно вплине на адвокатів? Про це 27 липня говорили з адвокатами та партнерами у Регіональному центрі під час наради-семінару.
Такий захід організувала директорка Регіонального центру з надання БВПД у Вінницькій області Марина Лукіянова. До участі у ньому були запрошені: начальниця управління забезпечення якості правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги Світлана Маліновська, директорка Регіонального центру з надання БВПД у Тернопільській області Ірина Хондогій, директор Вінницького місцевого центру Лариса Пікановська, голова Комісії з оцінювання якості, повноти та своєчасності надання адвокатами БПД Вінницької області Наталія Коваль, омбудсмен з прав людини у Вінницькій області Наталія Гурковська, поліцейський омбудсмен з прав людини Заріна Маєвська, інспектор ВДОП УПД Головного управління національної поліції у Вінницькій області Костянтин Мостовий, адвокат-наставник Володимир Білан та адвокати, які співпрацюють з системою БПД.
Семінар-нараду Марина Лукіянова розпочала з представлення результатів роботи Офісу громадського захисника у кримінальних провадження. Зазначила ефективність та дієвість його впровадження. Розповіла директорка і про нові законодавчі зміни, що стосуються надання безоплатної правової допомоги.
Світлана Маліновська роз’яснила присутнім, що таке система peer review (прим. – експертна оцінка адвокатських кейсів) та зазначила доцільність її можливого запровадження. Згадану систему peer review утворюють відібрані на конкурсних засадах адвокати-оцінювачі, а Комісії із забезпечення якості формуються спільно органами адвокатського самоврядування, БПД та представниками громадянського суспільства. Серед країн, які використовують peer review як дієвий механізм є Велика Британія, Канада, Фінляндія, Китай та інші. Детальніше з ініціюванням впровадження таких змін можна ознайомитися тут.
Щодо можливості підвищення професійної кваліфікації адвокатів говорила Ірина Хондогій. Поділилась досвідом взаємодії з органом адвокатського самоврядування та результати роботи комісії оцінювання якості. Згадала і про розпочату реєстрацію адвокатів та юристів на навчання з підготовки тренерів у сфері земельних правовідносин.
Прикладами надання безоплатної правової допомоги потерпілим у кримінальних провадженнях поділилася директорка Вінницького місцевого центру Лариса Пікановська. Присутні адвокати звернули увагу на необхідність ініціювання питання щодо зміни розрахунків та збільшення розміру оплати роботи адвоката по даним справам.
Питання, які були винесені на порядок денний викликали цікавість, тому присутні активно їх обговорювали, ділилися досвідом та висловлювали власне бачення.
Єдиний всеукраїнський телефонний номер 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).