08 грудня 2016 у приміщенні рекреаційного комплексу «Рестпарк» (с. Струмівка Луцького району) в рамках проекту «Розвиток державної та недержавної систем надання безоплатної правової допомоги задля захисту прав нерегулярних мігрантів та шукачів притулку в Україні» відбувся одноденний тренінг для адвокатів, які здійснюють надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області.
Організатори заходу – ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» спільно з Благодійним Фондом «Право на захист» за участі Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області та місцевих центрів з надання БВПД.
На тлі реалізації Угоди про реадмісію осіб між Україною та ЄС, інших міжнародних зобов’язань України, а також постійних змін в міграційному законодавстві, зокрема щодо процедури надання захисту в Україні, посилення відповідальності за порушення правил перебування в Україні та організацію незаконної міграції, врегулювання процедури примусового видворення (екстрадиції) осіб, виникає необхідність тренінгової підтримки працівників місцевих центрів з надання БВПД, а також адвокатів, які співпрацюють з державною системою надання безоплатної правової допомоги.
Під час свого виступу програмний директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Тухан Едієв наголосив на важливості врегулювання на національному та регіональному рівнях міграційних процесів з метою недопущення порушень прав біженців та шукачів притулку, попередження жорстокого поводження з нерегулярними мігрантами, сприяння їм в доступі до правосуддя та ефективних засобів правового захисту.
Заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Євгеній Блащук ознайомив присутніх з практикою правового захисту шукачів притулку, мігрантів та інших вразливих категорій з числа іноземних громадян, яка склалась на території Волинської області.
В ході тренінгу адвокатів та представників Регіонального і місцевих центрів області ознайомлено з процедурою визначення статусу біженця за Конвенцією про статус біженців 1951 року та Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового заходу», з особливостями оскарження рішень державної міграційної служби України про відмову у прийнятті заяви шукача притулку, оформленні документів для її розгляду, у наданні статусу біженця або особи, яка потребує додаткового захисту.
Лекційний матеріал було закріплено практичними заняттями, в ході яких між учасниками тренінгу відбувалася конструктивна дискусія, яка засвідчила інтерес присутніх до теми обговорення.
У кінці тренінгу тренери та експерти БФ «Право на захист» Наталія Гурковська та Остап Тимчій, відповіли на усі питання, які цікавили адвокатів. У підсумку всі учасники отримали інформаційні матеріали, для використання в роботі.