16 серпня у Кременчуцькій районній державній адміністрації відбувся семінар-практикум щодо можливих механізмів захисту аграріїв від рейдерських захоплень земель і врожаю та інформування про наявні можливості захисту їх прав на орендовані земельні ділянки та корпоративних прав. Серед його учасників – фахівці системи БПД Полтавщини.
Захід проводився в рамках Всеукраїнської кампанії за дорученням Міністра юстиції України. Його організаторами стали райдержадміністрація, Головне територіальне управління юстиції у Полтавській області, Регіональний та Кременчуцький місцевий центри з надання безоплатної правової допомоги у Полтавській області. Захід відбувся під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Тютюнника за участі заступника голови райдержадміністрації Євгенія Колесника, в.о. директора Кременчуцького місцевого центру з надання БВПД Ірини Пушкаревської, начальника відділу правопросвітництва МЦ Світлани Терещенко, головного спеціаліста Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Тетяни В’юн, голів сільських рад та об’єднаних територіальних громад, аграріїв Кременчуцького району.
Учасники семінару дізналися про створення оперативних штабів захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів, зокрема і в Полтавській області. Основною метою штабу є сприяння забезпеченню координації дій державних органів з питань захисту агровиробників, посилення протидії незаконному захопленню землі та врожаю, протидії порушення земельного законодавства та підготовки відповідних пропозицій щодо формування і реалізації державної політики та реалізація на регіональному рівні комплексу заходів щодо захисту прав агровиробників. Також, антирейдерські штаби будуть займатись правовою освітою населення та аграріїв.
«Працівники центру та бюро правової допомоги надаватимуть консультації громадянам щодо земельних прав, механізмів їх реалізації та захисту, поширюватимуть буклети, в яких будуть контакти регіональних антирейдерських штабів та поради, як треба діяти у випадку рейдерської атаки.», – повідомила Ірина Пушкаревська.
Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу громадяни можуть звернувшись до Кременчуцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Кременчук, вул. Небесної сотні, 54, тел. (05366) 3-00-38.
Додатково повідомляємо, що цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.