24 травня був проведений аудит доступності будівлі, споруд та прилеглої території Регіонального та Херсонського місцевого центрів з надання БВПД щодо створених належних умов для обслуговування маломобільних груп населення та людей з інвалідністю.
Перевіряв стан доступності голова Правління Громадської організації «Ініціатива на захист прав людей з інвалідністю» Віктор Булка за участі відповідальних осіб – Олександра Бондаренка (Регіональний центр з надання БВПД у Херсонській області) та Дениса Милокостого (Херсонський місцевий центр з надання БВПД).
Зона паркування – перше, на що звернув увагу експерт, бо відсутність місць паркування автомобілів, якими користуються особи на візках, значно ускладнює доступ людей з інвалідністю до тих чи інших закладів.
![]() |
![]() |
![]() |
Звертаємо увагу читачів, що біля Херсонського місцевого центру є зона паркування автомобілів і кнопка виклику. Що стосується Регіонального центру, то місце для паркування знаходиться з торця будинку по вул. 28 Армії. Таким чином, особи з інвалідністю на візках мають доступ до приміщень цих центрів.
Широкий тротуар, відсутність порогів, двері та туалетна кімната в приміщенні Регіонального центру відповідають критеріям доступності. Ширина коридорів пристосована для одностороннього руху осіб на візках.
Отже, Віктор Булка зробив висновок, що приміщення Регіонального центру є доступними для маломобільних груп населення та людей з інвалідністю, але через відсутність засобів орієнтування та системи тактильної і звукової інформації не пристосоване для осіб, які мають порушення зору та слуху.
За результатами проведеного аудиту відповідальні особи заповнили анкету доступності до будівлі та, врахувавши зауваження представника громадськості Віктора Булки, виклали окремі недоліки та рекомендації щодо їх усунення.