Як показує практика трудові спори стоять на перших сходинках найактуальніших проблем сьогодення. Здається, завжди будуть ті недоброчесні працедавці, які користуючись правовою необізнаністю населення, змушують своїх працівників до надурочних робіт, праці в нічний час, вчасно не виплачують заробітну плату та відмовляють в наданні щорічної відпустки.
Так, до Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася місцева жителько з проблемою безпідставного звільнення з роботи і зміни формування причини її звільнення в трудовій книжці.
Жінка розповіла, що понад тринадцять років вона сумлінно працювала на одному із провідних підприємств міста Бердянськ. В січня 2017 року жінка вирішала звільнитись з роботи у зв’язку з доглядом за дитиною до досягнення нею чотирнадцяти років, тому 20 січня подала відповідну заяву, в якій зазначила причини звільнення. Після чого жінка знаходилась на лікарняному, про що свідчить лікарняний лист. Як потім виявилось, коли 1 лютого поточного року вона прийшла на роботу за трудовою книжкою, керівник підприємства повідомив, що ніякої заяви від неї не надходило і відмовив в наданні трудової, а вже 6 лютого жінка дізналася, що її звільнено за прогули.
Одразу побачивши, що права жінки порушені та після підтвердження статусу особи, що має право на безоплатну вторинну правову допомогу, відповідно до наказу №37/119-зв від 7 березня 2017 року, в якості представника їй було призначено начальника відділу представництва Бердянського МЦ Олексія Кузьменко.
Завдяки професійним дії Олексія Кузьменка кваліфіковано складена ним позовна заява до Бердянського міськрайонного суду Запорізької області була задоволена в повному обсязі. 11 травня 2017 року суд вирішив визнати дії колишнього працедавця незаконними та змінити формування причин звільнення.
Так Бердянський місцевий центр в котре допоміг відстояти законні права та покарати недобросовісного працедавця.
Також нагадуємо, що за отриманням безоплатної правової допомоги можна звернутися до Бердянського місцевого центру з надання БВПД, який знаходиться за адресою:
Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Свободи, 115/Богуславського, 8, 1-й поверх (будівля санепідемстанції)
Телефони: (06153) 4-89-42, (06153) 4-89-43, 0950209918, 0960079909,
ел. пошта: berdyansk.zaporizhya@legalaid.zp.ua, скайп: berdyansk_center.
А також єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (діє цілодобово і безкоштовно).