Правопросвітницька діяльність є одним із пріоритетних завдань фахівців системи БВПД області. Підвищуючи рівень правової освіти жителів Полтавщини фахівці місцевих центрів та бюро правової допомоги проводять системну роботу у даному напрямі охоплюючи широке коло осіб та починаючи правоосвітню робочу з дошкільних навчальних закладів, де дітям надаються початкові знання про норми поведінки, звички щодо їх виконання, виховується повага до батьків, вчителів, людей похилого віку та інших осіб, формуються алгоритми морально-правової поведінки, нетерпимість до порушників норм права, почуття відповідальності за свою поведінку. Процес правової освіти продовжується у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах. Правопросвітницька діяльність проводиться також і для державних службовців органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, безробітних осіб на базі центрів зайнятості області. Ефективною формою співпраці з представниками органів виконавчої влади є діяльність «Університетів ІІІ віку», які діють при Територіальних центрах соціального обслуговування населення та мають на меті впровадження та практичну реалізацію принципу навчання впродовж всього життя.
28 березня 2017 року головний спеціаліст Машівського бюро правової допомоги Вікторія Черкасова на базі Кошманівської сільської ради для слухачів «Університету ІІІ віку» провела лекційне заняття на тему «Як оформити спадщину?».
Під час заходу фахівець бюро розповіла про порядок спадкування, черги спадкування, прийняття та відмову від спадщини.
Цього ж дня на базі сільської ради функціонував мобільний консультаційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги.
Одним з актуальних питань, яке цікавило громадян, було питання про оформлення спадщини, коли відсутні правовстановлюючі документи, визнання спадщини відумерлою.
В своїх роз’ясненнях фахівець бюро зазначила, що відповідно до ст. 1277 Цивільного кодексу України в разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття, суд визнає спадщину відумерлою.
Ініціатором процесу визнання спадщини відумерлою може бути органмісцевогосамоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно – за місцем розташування цьогомайна.
Заява про визнання спадщини відумерлою подається до суду після спливу одного року з часу відкриття спадщини за місцем відкриття спадщини або за місцемрозташування нерухомого майна, що входить до складу спадщини (ст. 274 Цивільного процесуального кодексу України). Максимальний строк для визнання спадщини відумерлою в законодавстві не визначений.
Узаяві, відповідно до ст. 275 ЦПК, зазначаються відомості про час і місце відкриття спадщини, майно, що становить спадщину, докази, що це майно належить спадкодавцю, а також докази про відсутність спадкоємців за заповітом і за законом.
Під час таких занять особи похилого віку отримують необхідні для повноцінного існування в сучасному світі знання.
28 березня 2017 року на базі Диканського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) відбувся круглий стіл, в якому взяли участь члени громадських організацій, соціальні працівники, керівники районних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, яким небайдуже питання соціального захисту людей похилого віку, зокрема ветеранів війни та праці.
Присутні висловили вітання з нагоди 30-річчя створення Диканської районної організації ветеранів України та подякували її членам за активну громадську позицію і небайдужість. Учасники заходу мали змогу поспілкуватися з керівниками районних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, отримати відповіді на проблемні питання та запропонувати власті ініціативи щодо посилення соціального захисту громадян Диканщини.
На захід було запрошено начальника Диканського бюро правової допомоги Олександра Олійника, який поспілкувався з представниками громадських організацій щодо юридичних засобів захисту соціальних прав громадян та розповів про право кожної особи отримати безоплатну правову допомогу.
Також керівник бюро провів робочу зустріч з Байрацьким сільським головою Юрієм Скляром, під час якої узгодили питання діяльності дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на базі сільської ради.
Нагадуємо, що кожен може отримати безоплатну правову допомогу та скористатися електронними сервісами Міністерства юстиції України, звернувшись до Диканського бюро правової допомоги за адресою: смт. Диканька, вул. Гоголя, 1 (2 поверх), контактний номер телефону (05351) 9-73-53.
Машівське бюро правової допомогизнаходиться за адресою: сел. Машівка, вул. Незалежності, 111, тел. (05364) 9-14-11, 0-800-213-103(гаряча лінія, безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів).