25 вересня у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці вперше працювала громадська приймальня з надання відкритих правових консультацій – «Правовий простір». В даному проекті, започаткованому Головним територіальним управлінням юстиції в Рівненській області, поряд з , працівниками управління юстиції, фахівцями з питань нотаріату взяли участь представники системи безоплатної правової допомоги Рівненщини– начальник відділу моніторингу діяльності місцевих центрів Регіонального центру з надання БВПД в Рівненській області Олександр Кузик та начальник відділу правової інформації та консультацій Рівненського місцевого центру з надання БВПД Любов Мельник.
Близько 30 громадян змогли отримати повні та вичерпні відповіді на свої запитання з різних галузей права : щодо зміни до пенсійного законодавства в частині сплати податків підприємцями, оформлення спадщини, виплати аліментів, отримання електронного цифрового підпису, переліку онлайн послуг Міністерства юстиції, отримання повторного свідоцтва про народження чи смерть.
На завершення, усіма учасниками відмічено, що такі заходи дозволяють підвищувати правову грамотність рівнян та мешканців області, інформують громадян щодо використання та захисту їхніх прав у повсякденному житті, а отримані практичні рекомендації щодо захисту цих прав – дозволять якнайкраще вирішити їх правові питання, а тому є корисними і необхідними.
Приємно, що обласна наукова бібліотека стала ще одним майданчиком для отримання громадянами кваліфікованої правової допомоги.