назад

Більш як вдвічі побільшало звернень буковинців до центрів правової допомоги

IMG 20170928 113127В Українському Народному Домі відбувся круглий стіл за результатами реалізації проекту: «Надання безоплатної первинної правової допомоги в об’єднаних територіальних громадах Чернівецької області».

Ідея цього задуму: стимулювати юристів в сільських громадах надавати первинну правову допомогу буковинцям. Адже саме через необізнаність нерідко жителі області потрапляють у халепу.

«За моїм переконанням, нам вдалося досягнути тих результатів та мети, яку ми закладали на самому початку реалізації проекту. І тут, для нас важливим було проведення активної інформаційно-роз’яснювальної роботи серед якомога більшої кількості мешканців області, орієнтуючись на різні цільові аудиторії. У співпраці з Чернівецькою обласною організацією «Комітет виборців» у рамках цього проекту нам вдалося таку роботу посилити», – каже заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Жанна Патєхіна.

IMG 20170928 122105Обговорення тривало між учасниками круглого столу, а це і представники об’єднаних територіальних громад, Чернівецької обласної організації «Комітет виборців», центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, у тому числі бюро правової допомоги, юристів, представників органів соцзахисту, координаторки Західного регіону Мережі правового розвитку.

«Так, у селах працюють бюро правової допомоги. У рамках проекту фахову допомогу розпочали надавати місцеві юристи, до яких громадяни також могли звернутись по консультацію. Взагалі ідея правової допомоги полягає у тому, щоб максимально мінімізувати корупційну складову. Багато з людей не знають, як вирішити питання, тому готові заплатити будь-кому, щоб їм у цьому допомогли. А такі питання зазвичай вирішується досить легко, умовно кажучи, поданням заяви або поданням скарги» – каже заступник голови Чернівецької обласної організації «Комітет виборців» Ігор Баб’юк.

«Виїжджаючи в громади виявили таку річ, що в порівнянні з 2015-16 роком їх діяльність активно популяризується через соцмережі. Найбільш поширені питання, з якими зіштовхнулись громади: як правильно оформити кадрові питання, правильність реєстрації права оренди паїв, врегулювання спадкових, сімейних відносин, земельних спорів» – розповідає регіональний консультант з юридичних питань у Чернівецькій області Ольга Чепель.

IMG 20170928 113224Під час круглого столу директор Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги відзначив, що цьогоріч більш як вдвічі побільшало звернень буковинців до центрів правової допомоги. Люди звертаються з різних питань, причому не завжди такі громадяни потребують саме вторинної правової допомоги. На його думку, проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії, як в рамках проекту, є дієвим механізмом для підвищення рівня правової обізнаності та грамотності буковинців. Тому подібні заходи відбуватимуться й надалі, запевнили організатори заходу.

Контактна інформація! Звернутися по допомогу до фахівців Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області можна за адресою: Чернівецька область, м. Чернівці, вул. Василя Аксенина, 5. Телефон: (0 372) 55 31 38.

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України є безкоштовними та приймаються цілодобово).