назад
29.11.19

Брейн шторм менеджменту системи БПД: плани на 2020 рік

Впродовж місяця менеджмент системи БПД формував напрями розвитку правової допомоги у 2020 році з урахуванням регіональних особливостей, орієнтуючись на пріоритетні завдання Уряду.

Напрацювання були представлені на підсумковій стратегічній сесії керівного складу регіональних та місцевих центрів з надання БВПД, що відбулася 28 листопада у правовому клубі PRAVOKATOR.Київ.

Одним із завдань Програми діяльності Уряду є юридичний захист для людини, яка опинилась у складній життєвій ситуації. Для цього мають бути забезпечені якісні, доступні та зручні сервіси безоплатної правової допомоги. Крім того, ефективна система доступу громадян до правової інформації має допомагати їм уникати правових помилок.

Критеріями досягнення цієї мети є підвищення обізнаності про можливість отримати безоплатну правову допомогу. Не менше 50% українців мають знати про існування системи БПД, які послуги можна отримати. І щонайменше 75% клієнтів мають бути задоволені якістю правових послуг.

«Є багато підходів до досягнення цілі. Важливо, щоб фахівці системи БПД в регіонах розуміли однаково поставлену ціль і підбирали інструменти, враховуючи и особливості кожної області», – зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Стратегічні сесії менеджменту системи БПД проводять кожного року. Адже надзвичайно важливо, щоб усі фахівці, а це близько 2,2 тисячі працівників, розуміли, куди має рухатися інституція.

У правових клубах PRAVOKATOR проводився брейн шторм, світове кафе, потім був етап домашньої роботи. В інтенсивному режимі фактично протягом місяця всі фахівці системи БПД генерували плани роботи на 2020 рік.

На підсумковій стратегічній сесії у Києві представники робочих груп, які працювали, представили 7 варіантів напрямів діяльності системи БПД на регіональному рівні. Ці напрацювання стануть основою формуванням плану розвитку системи БПД кожної області з урахуванням місцевої специфіки.

«Ця палітра презентацій, яка була представлена на підсумковій стратегічній сесії, дасть можливість кожному регіону розробити план, який ґрунтується на досвіді всієї системи БПД», – зазначив Олексій Бонюк. 

Серед пріоритетних напрямків – якість. На додаток до стандартів якості БПД мають з’явитися сучасні механізми, які гарантуватимуть належні правові послуги. Серед них – запровадження інструменту «peer review» для оцінки роботи юристів. Акцентовано також на покращенні доступності правової допомоги. Вона має надаватися на максимально ранній стадії виникнення потреби. Для громадян мають бути забезпечені сучасні сервіси та інклюзивність. У планах розвитку – залучення широкої мережі волонтерів, які стануть амбасадорами системи БПД. Зокрема, земельних та сімейних радників.

Кожна команда, яка представляла свої напрацювання, наголосила на необхідності впровадження IT-рішень для надання безоплатної правової допомоги дистанційно.

Система безоплатної правової допомоги продовжить працювати над альтернативними правовими механізмами. Це розвиток досудових механізмів врегулювання спорів та медіації, реалізація програми відновного правосуддя. Крім того, наголошено на необхідності створення комплексів центрів, де надаватиметься не лише правова, а й медична, психологічна, соціальна та інші допомоги.