назад

Бюро правової допомоги провело спільно з партнерами інформаційні заході для веселівців

IMG-7864aec9e9dab0561c4199603d91e784-V16 та 18 квітня 2018 року у Веселівському районного центру зайнятості проведено заходи, спрямовані на запобігання випадкам домашнього насильства та підвищення рівня правової свідомості серед жінок, які перебувають на обліку як безробітні.

       16 квітня заступником начальника відділу «Веселівське бюро правової допомоги» Мелітопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  Сіруш Мінасян та психологом Веселівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Іриною Куліковою проведено правопросвітницький захід.

       Сіруш Мінасян ознайомила присутніх із змістом основних положень Закону України «Про безоплатну правову допомогу», пояснила, які правові послуги включає безоплатна первинна правова допомога та безоплатна вторинна вторинна правова допомога, хто є суб’єктом права на безоплатну вторинну правову допомогу, який порядок звернення тощо. Ірина Кулікова поінформувала присутніх про сімейні форми виховання та акцентувала увагу на патронаті над дитиною, роз’яснила порядок створення сім’ї патронатного вихователя, строки перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя тощо. Основними законодавчими актами, які регулюють відносини в сфері патронату є Сімейний кодекс України, Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 № 936-VІІІ, постанова Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною» тощо.

       Нагадаємо, що патронатне виховання є новою формою сімейного влаштування дітей. Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні. Строк перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців і встановлюється органом опіки та піклування. У разі обґрунтованих підстав, цей строк може бути продовжено, але не більше як до шести місяців (ст. 252 СКУ). Оплата послуг патронатного вихователя та виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів у розмірі та порядку, визначених Кабінетом Міністрів України (ст. 256 СКУ). З більш детальною інформацію можна ознайомитись у вищевказаних нормативно-правових актах.

       18 квітня спеціалістами Веселівського бюро правової допомоги Сіруш Мінасян та Тетяною Балховітіною проведено правопросвітницький захід з питань запобігання та протидії випадкам насильства в сім’ї. Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 07.12.2017 № 2229-VІІІ, визначає організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства.

       Суб’єкти, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, визначені ст. 6 вищевказаного Закону. Серед них органи опіки та піклування, уповноважені підрозділи органів Національної поліції України, органи управління освіти, органи охорони здоров’я, центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.IMG 20180420 124430

       Одним із повноважень центрів з надання безоплатної воринної правової допомоги є забезпечення надання безоплатної вторинної правової допомоги постраждалим особам у порядку, встановленому Законом України «Про безоплатну правову допомогу», у тому числі на базі загальних та спеціальних служб підтримки постраждалих осіб.

       В цей же день, спеціалісти бюро правової допомоги проведено інформаційний захід в Управлінні пенсійного фонду України у Веселівському районі. Громадяни, які зверталися до пенсійного фонду за консультацією, були також поінформовані про роботу бюро, безоплатну первинну правову допомогу та безоплатну вторинну правову допомогу.

       Завдяки таким заходам, мешканці району все більше стають обізнаними в своїх правах, а в разі їх порушення, мають доступ до відновлення таких права. 

За безоплатною правовою допомогою, юридичними консультаціями та роз’ясненнями законодавства звертайтесь до установ системи безоплатної правової допомоги:

Мелітопольський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Мелітополь, вул. Вакуленчука 99.Телефони: (0619)43-00-58 та 096-523-98-55

Веселівське бюро правової допомоги – смт Веселе, вул. Центральна, 202, veselivske@legalaid.zp.ua, тел.: (06136) 2-12-28

Єдиний номер системи безоплатної правової допомоги 0(800)213 103