назад

252794029 633420200411906 674247451007254528 nЯк відомо, батьки зобов’язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття. Батько та мати мають рівні права та обов’язки щодо своїх дітей. Це передбачено ст. 180 Сімейного кодексу України. А чи  повинні сплачувати аліменти на утримання дітей засуджені особи та особи, які відбувають покарання у виді позбавлення волі? 

З даного питання консультації надали працівники Чорківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги під час роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги засуджених осіб  в Чортківській установі виконання покарань (№26).

Особи, засуджені до позбавлення волі за вироком суду, які перебувають в установах виконання покарань та у виправних колоніях не звільняються від обов’язку сплачувати аліменти на утримання дітей. 

Відповідно до Кримінально-виконавчого кодексу України засуджені особи до позбавлення волі мають право працювати. Праця закріплюється підписанням договору на основі цивільно-правового характеру або трудового договору. Такі договора та  порядок їх укладання узгоджуються  адміністрацією колонії.

Якщо у засудженого виникла заборгованість по сплаті аліментів, адміністрація колонії визначає для нього виконання певної роботи, поки така заборгованість не буде погашена повністю.

Що стосується оплати праці, вона здійснюється відповідно до її кількості і якості. 

Згідно ст. 120 Кримінально-виконавчого кодексу України на особовий рахунок засудженого, який виконує суспільно корисну оплачувану працю зараховується не менше як 50 відсотків нарахованого їм місячного заробітку. 

Засудженим, які мають заборгованість по сплаті аліментів, незалежно від усіх відрахувань, належить виплачувати не менш як 25 відсотків загальної суми заробітку.

Виконавець надсилає постанову про стягнення коштів із боржника до відповідних органів та установи виконання покарань лише після перевірки коштів на рахунках боржника та іншого майна для покриття заборгованості по аліментах.

У випадках погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі  адміністрація колонії, яка проводила відрахування повертає постанову державного виконавця до органу державної виконавчої служби з відповідною відміткою про відсутність заборгованості.

Нагадуємо, що за безоплатною правовою допомогою можна звернутися до Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Чортків, вул. С. Бандери, 20; тел.: (03552) 2-09-50, або бюро правової допомоги за адресами:

Борщівське бюро правової допомоги — м. Борщів, вул. Шевченка, 20 а, тел.: (03541) 2-28-80;

Бучацьке бюро правової допомоги — м. Бучач, майдан Волі, 1, тел.: (03544) 2-11-26;

Гусятинське бюро правової допомоги — смт. Гусятин, вул. Суходільська, 7, тел.: (03557) 2-18-90;

Заліщицьке бюро правової допомоги — м. Заліщики, вул. С. Бандери, 38, тел.: (03554) 2-21-33;

Монастириське бюро правової допомоги — м. Монастириська, вул. Шевченка, 12А, тел.: (03555) 2-12-72.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України). 

д час заходу обговорили основні норми чинного законодавства, зокрема Закону України «Про безоплатну правову допомогу» та Постанови Кабінету Міністрів України № 465 від 17 вересня 2014 р. «Питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу». Документом визначено порядок оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, а також методику обчислення розміру винагороди адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.