Цифрові рішення гендерних проблем – сьогодні шукали представники системи БВПД Сумщини на тренінгу, який почався 15 червня у Сумському державному університеті. «Гендерний хакатон: технології й медіа в досягненні гендерної рівності» є першим в Україні.
Його ціллю стало вироблення якісно нового уявлення про раніше ігноровані більшістю суспільства гендерні проблеми.
У перший день директор Регіонального центру Олена Демченко презентувала систему БВПД на Сумщині у рамках посиленння співпраці із ЗМІ.
Олена Демченко наголосила на правах осіб, які постраждали від домашнього насильства та висвітлила проблемні питання, серед яких і наявність гендерної стереотипізації: «Шлях України до демократії потребує комплексних змін, і однією з них є досягнення рівності між чоловіками та жінками: рівність кар’єрних можливостей, гідної оплати праці, нестереотипного ставлення з боку суспільства».
Окрім експертних обговореннях проблем гендерної рівності, гендерної дискримінації, ролі осередків гендерної освіти у ВНЗ, працівники ситсеми БВПД Сумщини торкнулися і практичного виміру реалізації ідей. Так, 16 червня Валентина Волобуєва, заступник директора Регіонального центру, взяла участь у командному створенні проекту із питань гендерної рівності: «На меті нашої колективної праці – втілення ідей у життя. Вони мають стати потужним інструментом для досягнення чоловіками й жінками рівних можливостей в українському суспільстві».
Всеукраїнський «Гендерний хакатон: технології й медіа в досягненні гендерної рівності» є складовою діяльності Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти ВНЗ. Подія є частиною масштабного кількарічного партнерства мережі ВНЗ України з Представництвом фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та партнерства з ІТ-компанією CPCS.
Про Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області:
Адреса: м. Суми, вул. Першотравнева, 29.
Тел. (0542) 603 645, 603 647, 603 649.
Телефон єдиної системи безоплатної правової допомоги: 0 (800) 213 103