назад
24.01.19

День Соборності України на Херсонщині

image122 січня з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя підписання Акту Злуки УНР та ЗУНР фахівці системи БПД Херсонської області провели низку правопросвітницьких заходів, серед яких виховні години для школярів, вуличні інформування, дискусії. Наші колеги долучилися й до акції єднання «Живий ланцюг», вив’язання головного символу держави – Гербу України та запуску в небо українського прапору.

 

Регіональний центр з надання БВПД
у Херсонській області 

У цей святковий день фахівці Регіонального центру з надання БВПД – Марина Єлисєєва, Олена Іпатенко, Лариса Аболончикова разом зі студентами Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ провели низку правопросвітницьких заходів, взяли участь у засіданні дискусійного клубу, переглянули фільм «Кіборги» і долучилися до його обговорення.

Про події 100-річної давності, а саме підписання Акту Злуки УНР та ЗУНР, нагадав херсонцям флешмоб: під урочисту музику маршу cтуденти Херcoнcькoгo державнoгo аграрнoгo універcитету та курcанти Херcoнcькoї державнoї мoрcькoї академії йшли назустріч один одному з різних cтoрін прocпекту Ушакoва, вoз’єднавшись на плoщі Cвoбoди. Після чого cтуденти заcпівали гімн України, а курcанти – рoзгoрнули державний прапoр.

image2

Цим символічним дійством молодь Херсона закликала всіх українців до об´єднання, як кoлиcь oб’єдналиcя Українська та Західноукраїнська Народні Республіки, ставши єдинoю, непoдільнoю та coбoрнoю країною.

Після заходу фахівці системи БПД мали змогу поспілкуватися з херсонцями й розказати про систему БПД, про послуги, які можна отримати в наших центрах та бюро, відповіли на запитання та вручили всім бажаючим буклети системи БПД та проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

image3image4image5Потім Олена Іпатенко і Лариса Аболончикова побували в державному архіві на документальній виставці, приуроченій до 100-річчя проголошення Соборності України.

image6В експозиції виставки були представлені копії документів із фондів державного архіву області, науково-довідкової бібліотеки та Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України. Також експонувалась добірка оригіналів документів Національного архівного фонду.

image7image8У другій половині дня святкова церемонія перемістилася на площу біля погруддя Тараса Шевченка, де відбувся урочистий мітинг, до якого долучилися й представники органів місцевого самоврядування та обласної влади.

image9На Шевченківській площі звучали українські пісня та вірші Тараса Григоровича, який у своїй творчості заповідав ідею соборності та став символом боротьби українського народу за незалежність. Взагалі проголошення Акту Злуки мало велике історичне значення для українського суспільства, який задекларував перед усім світом неподільність українських земель, єдність і солідарність народу, став прологом до становлення соборної суверенної України.

Так співпало, що цього дня п’ять років тому загинули активісти Євромайдану, Герої України Михайло Жизневський та Сергій Нігоян. Тож присутні не тільки заспівали Гімн України, але і вшанували хвилиною мовчання всіх тих, хто віддав своє життя за свободу й незалежність рідної держави.

image10У Палаці молоді та студентів відбувся урочистий концерт з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР.

image11image12image14У фойє Палацу молоді та студентів була представлена тематична книжкова виставка, і працівники Регіонального центру нагадали херсонцям, що вони мають право на безоплатну правову допомогу, і держава створила для цього всі умови – можливість кожному отримати безкоштовно юридичні консультації, допомогу у складенні документів процесуального характеру, захист адвоката тощо, після чого фахівці системи БПД провели вуличне інформування.  

image24Але на цьому програма заходів не закінчилась – на херсонців чекав ще тематичний вечір, присвячений борцям за волю України, а саме перегляд документального фільму «Символи нашої волі», засідання дискусійного клубу, в якому взяла участь Марина Єлисєєва.

image16image17Тема, яка була запропонована для обговорення, стосувалася уроків новітньої історії України в розрізі часу століття, бо «той хто не пам’ятає своєї історії, приречений її повторити».

Завершився тематичний вечір переглядом фільму «Кіборги» в рамках проекту «Дивись як чутно» з подальшим обговоренням фільму та історичного значення сучасної Російсько-Української війни.

Каховський місцевий центр з надання БВПД

До святкуванні Дня Соборності України, яке пройшло в місті Каховка, долучилися й фахівці Каховського місцевого центру з надання БВПД.

Так, інтегратор місцевого центру Володимир Щербаков взяв участь в акції єднання «Живий ланцюг», організований Каховською міською радою.

image18Після заходу Володимир Щербаков поспілкувався з місцевими мешканцями і розказав про систему БПД, пояснив, що таке первинна і вторинна правова допомога та які категорії осіб мають право на вторинну, тобто захист, складення процесуальних документів, представництво суді.

image19З метою виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини, формування національної свідомості та з нагоди відзначення Дня Соборності України фахівці Чаплинського бюро правової допомоги провели в Чаплинській спеціалізованій школі ряд заходів, серед яких: виховна година: «Україна – єдина Соборна держава», флешмоб «У день злуки тримаємось за руки» та виховний захід для учнів молодших класів «Соборність в душах, єдність у серцях».

Під час заходів діти згадали важливий момент історичного минулого – День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України.

Також діти ознайомились з історією свята, особливостямиimage20 проведення, згадали українські народні традиції, символіку держави, відобразили своє бачення слова «соборність».

22 січня з нагоди Дня Соборності України та 100- річчя проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки на площі перед Новотроїцьким районним центром культури відбулася акція «Пов’яжи стрічку єдності». До цієї акції долучилася і фахівчиняimage21 Новотроїцького бюро правової допомоги Світлана Садовська.

Упродовж заходу учасники акції власноруч, із понад 5 тисяч стрічок жовто-блакитного кольору, вив’язали головний символ держави – Герб України, випробували свої знання з історії України шляхом надання відповідей на підготовлений організаторами тест та запустили в небо український прапор, прикріплений до повітряних кульок, як символ єдиної України.image22

Херсонський місцевий центр з надання БВПД

З нагоди Дня Соборності України фахівчиня Білозерського бюро правової допомоги Наталія Нечай провела для учнів 9-го класу Білозерського наукового ліцею ім. О.Я.Печерського лекцію на тему «Україна – єдина Соборна держава». Вона розповіла учням про історію виникнення свята, принципи та базові засади існування держави, про основні розділи Конституції України, якими визначені права та обов’язки людини і громадянина і яких необхідно неухильно дотримуватися.

image23Орім того, Наталія Нечай представила школярам навчально-розважальну гру «Важниця правова», адже це перша в Україні настільна гра, котра дає корисні підказки з українського законодавства, які можуть допомогти у різних життєвих ситуаціях, а також навчає українській мові. Вона містить запитання з різних галузей права та дає можливість опрацювати різні життєві ситуації. Під час гри учні весело та галасливо перевіряли свої знання з української мови та чинного законодавства, проявляли знання теоретичного матеріалу, розв’язували життєві правові ситуації, у формі пантоміми відтворювали юридичні терміни. Усі діти проявили обізнаність та кмітливість.

По закінченню всіх заходів фахівці бюро поширювали листівки та буклети системи БПД із зазначенням адрес, контактних телефонів та графіком роботи, а також інформаційні матеріали проекту «Я МАЮ ПРАВО», розроблені Міністерством юстиції України.