назад

Юридичний факультет Західноукраїнського національного університету – давній та надійний партнер системи безоплатної правової допомоги Тернопільщини. Спільна правопросвітницька робота, участь у наукових заходах, стажування та практика студентів, працевлаштування випускників та багато інших аспектів спільної роботи з розвитку правничої спільноти пов`язують наші установи. Вже доброю традицією стали зустрічі зі студентами в Регіональному центрі з надання БВПД у Тернопільській області. Одна з таких відбулась нещодавно.

Хоч карантинні обмеження і зменшили кількість наших зустрічей, проте, незмінною залишається їх якість. Сьогодні ми раді вітати першокурсників юристів у стінах Регіонального центру та поділитись досвідом роботи системи безоплатної правової допомоги – говорить директор РЦ Ірина Хондогій.

Молоді розповіли про роботу центрів безоплатної правової допомоги Тернопільщини. Цікавою особливістю системи, для молодих юристів, стала цілодобова робота чергової частини центру. Саме чергові першими дізнаються про затримання особи та оперативно надають їй захисника. Таким чином, забезпечується не лише рівний і вільний доступ до правосуддя усіх громадян, але й дотримується право особи на захист, гарантований державою.

Студентам також розповіли про унікальний проект «Волонтер БПД».

Кожен із вас може стати волонтером системи безоплатної правової допомоги, розповідаючи людям про можливість звернутися до центрів та бюро – розповіла Ірина Хондогій.

До слова, волонтером може стати кожен з вас. Основне завдання волонтерів БПД — сприяти регіональним та місцевим центрам з надання безоплатної вторинної правової допомоги у здійсненні їхніх функцій.

Волонтери допомагатимуть центрам забезпечувати доступ людей до безоплатної правової допомоги, проводити правопросвітницьку роботу, організовувати надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, реалізовувати інші повноваження у сфері захисту прав людини. Волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, є дієздатними та добровільно виявили бажання надавати допомогу, підтримують і розділяють місію, бачення та цінності системи БПД. Особи віком від 14 до 18 років можуть долучитися до проекту за згодою законних представників.

Нам було цікаво побачити роботу системи безоплатної правової допомоги «зсередини», почути практичні поради від фахівців та отримати відповіді на запитання, які виникали – підсумовують студенти.