назад

Для студентів Арцизького професійного аграрного ліцею провели правопросвітницький захід з протидії домашнього насильства

nasilstvo artzys 318 квітня 2018 року спеціалісти Арцизького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марина Заволокіна та Тетяна Соколова провели лекцію для студентів Арцизького професійного аграрного ліцею на тему «Протидія домашньому насильству».

На початку лекції Марина Заволокіна надала слухачам інформацію про масштаби насильства в сім’ї в Україні та в світі.

В Україні 21,6% (1 850 000 осіб) жінок віком 15-49 років упродовж життя зазнавали фізичного, психологічного або сексуального насильства з боку нинішнього або колишнього партнера.

7,9% (880 000 осіб) жінок зазнавали сексуального насильства з боку партнера або іншої особи. Проте, в 2015 році до Міністерства соціальної політики надійшло лише 103 101 звернень щодо насильства в сім’ї, а в 2016 році – понад 100 000 звернень.

За даними Національної поліції України, у 2015 році було зареєстровано 116 547 заяв та повідомлень про факти вчинення насильства та 66 572 осіб було взято на облік, як такі, що вчинили насильство в сім’ї. А в 2016 році підрозділами Національної поліції України було отримано понад 127 000 заяв щодо фактів вчинення насильства в сім’ї.

nasilstvo artzys 4

nasilstvo artzys 2

nasilstvo artzys 3

Тетяна Соколова розповіла студентам, що в 2017 році в Україні був прийнятий Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (далі – Закон).

Під домашнім насильством тепер розуміється будь-яка дія фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, а також погрози вчинення таких діянь.

Постраждалими визнаються особи, незалежно від того, чи проживають вони спільно зі своїми кривдниками, чи ні (наречені, подружжя, колишнє подружжя, мати, батько, діти, їх батьки, брати, сестри, нерідні батьки, опікуни, піклувальники, їхні діти, прийомні діти, діти-вихованці, інші родичі до двоюрідного ступеню зв’язку, особи, які спільно проживали або проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі, їх діти та батьки) та особи, які проживають разом (будь-які інші родичі, люди, які пов’язані спільним побутом, мають спільні права та обов’язки).

Постраждалою дитиною визнається не лише та, яка зазнала домашнього насильства, а й свідок (очевидець) такого насильства.

У разі вчинення будь-якого виду домашнього насильства постраждалі мають право звернутися за допомогою до центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги, а також із відповідною заявою (повідомленням) як до органів поліції за місцем свого проживання (перебування), так і до виконавчих комітетів сільських і селищних рад, органів опіки та піклування, навчальних закладів (якщо постраждалі — діти), установ охорони здоров’я. Аби отримати захист, достатньо звернутися до будь-якого з цих органів.

В Україні працює Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації за номером телефону 0 800 500 335 або 116 123, діяльність якої забезпечується ГО «Ла Страда-Україна».

Також, Закон визначає спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству та відповідальність у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Наприкінці лекції усі присутні мали можливість ознайомитись з інформаційним буклетом «Насильство в сім’ї: як розпізнати та захистити себе».

nasilstvo artzys 1

Для отримання консультацій чи роз’яснень з правових питань можна звертатися безпосередньо до Арцизького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м. Арциз, вул. Будівельників, 15б. Телефон: (04845)3-14-34, (097)123-15-63.

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.