7 листопада представники Кременецького місцевого центру з надання БВПД Тетяна Точинська та Ярослав Лис взяли участь у навчальному семінарі «Новий закон «Про освіту» — очікування та реальність», що проводився в Кременецькій обласній гуманітарно-педагогічній академії ім. Тараса Шевченка для працівників навчального закладу, місцевої влади, студентських та громадських організацій. Фахівці центру проінформували учасників семінару про те, що таке безоплатна правова допомога, які категорії населення мають на неї право та як її отримати, розповіли про права працівників освітньої галузі та правовий статус освітнього омбудсмена.
Організаторами заходу стали первинна профспілкова організація студентів КОГПА ім. Тараса Шевченка на чолі з Андрієм Заблоцьким та громадська організація «Молодь Кременеччини» на чолі з Сергієм Колісецьким.
Відкрив семінар Сергій Колісецький, який акцентував увагу на новоприйнятому законі та особливостях його впровадження в освітньому процесі. Із першою доповіддю на тему: «Реформа освіти: новий Закон України «Про освіту» виступила начальник юридичного відділу Кременецької міської ради Олена Тартак.
Обговорювати закон продовжила доктор історичних наук, доцент Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка Ірина Скакальська з темою доповіді: «Важливість формування у педагогічному виші майбутнього «агента змін» для Нової української школи».
Наступний виступ стосувався майбутніх змін у освітній системі міста, про які розповіли начальник та головний спеціаліст відділу освіти Кременецької міської ради Наталія Щербатюк та Наталія Касянчук. Про правовий захист педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників та запровадження інституту освітнього омбудсмена проінформували Тетяна Точинська та Ярослав Лис.
У роботі семінару також взяли активну участь: перший заступник міського голови міста Кременця Микола Матвіюк, проректор з навчальної роботи Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка Марія Боднар, директор Кременецького педагогічного коледжу Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка Оксана Камінська, доцент, викладач Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка Олександр Соловей, голова Первинної профспілкової організації студентів КОГПА ім. Тараса Шевченка, викладач Кременецького педагогічного коледжу Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка Андрій Заблоцький та студенти, які активно долучилися до обговорення висвітлених питань.
Тетяна Точинська у своєму виступі наголосила на правах працівників освітньої галузі за ст.ст. 54, 57 Закону України «Про освіту».
Ярослав Лис зазначив, що з метою забезпечення належних умов для реалізації права особи на освіту в системі освіти запроваджується інститут освітнього омбудсмена. «На освітнього омбудсмена покладається виконання завдань щодо захисту прав у сфері освіти. Освітній омбудсмен призначається на посаду Кабінетом Міністрів України строком на п’ять років без права повторного призначення». — додав Ярослав Лис.
ВАЖЛИВО! Права освітнього омбудсмена
Освітній омбудсмен відповідно до покладених на нього завдань має право:
•розглядати скарги та перевіряти факти, викладені у скаргах, поданих здобувачами освіти, їхніми батьками, законними представниками, а також педагогічними, науково-педагогічними і науковими працівниками;
•отримувати від закладів освіти та органів управління освітою інформацію, необхідну для виконання своїх функцій, у тому числі інформацію з обмеженим доступом, за результатами проведених перевірок приймати рішення щодо обґрунтованості чи необґрунтованості скарги і на його основі надавати рекомендації закладам освіти та органам управління освітою;
•повідомляти правоохоронні органи щодо виявлених фактів порушення законодавства;
•безперешкодно у встановленому законом порядку відвідувати органи державної влади, органи місцевого самоврядування, заклади освіти всіх рівнів незалежно від форми власності;
•брати участь в установленому порядку у засіданнях державних органів з питань, що належать до його компетенції;
•звертатися до органів державної влади, правоохоронних органів щодо виявлених фактів порушення права людини на освіту та законодавства у сфері освіти;
•надавати консультації здобувачам освіти, їхнім батькам, законним представникам, а також особам, які навчають та представляти інтереси особи у суді.
Додатково інформуємо, що отримати правову допомогу жителі Збаразького, Зборівського, Лановецького, Кременецького та Шумського районів можуть, зателефонувавши до Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за номером: (03546) 2-52-33, або за допомогою скайп-зв’язку: kremeneckiy_mc. Місцевий центр розташований за адресою: м. Кременець, вул. Шевченка, 59А.
Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.