15 листопада 2017 року у м. Полтаві відбувся семінар-тренінг за участі фахівців Регіонального, місцевих центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги Полтавщини.
Під час тренінгу учасники дізналися про поняття «конфлікт інтересів», механізми його уникнення, заходи зовнішнього та самостійного врегулювання конфлікту інтересів, заходи, які застосовуються до осіб та інші питання, що стосуються практичних аспектів уникнення конфлікту інтересів.
До відома, захід відбувся у рамках інформаційної кампанії Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) “Конфлікт інтересів: треба знати!”, яка стартувала 17 жовтня.
За словами аналітика Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) Юлія Шевченко, «під потенційним конфліктом інтересів слід розуміти наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень».
Також учасникам заходу розповіли про практичні аспекти складання та розгляду в судах протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією.
Окремо зупинилися на питанні визначення та обрахування строків притягнення до відповідальності за адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, підстави та порядок оскарження постанов суду у таких категоріях справ.
Подібні тренінги вже провели у Вінниці, Дніпрі, Краматорську, Сєвєродонецьку, Сумах, Харкові та Хмельницькому.
Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.
Для забезпечення оперативного реагування на повідомлення про затримання осіб, на звернення громадян про надання правової допомоги та на проблемні питання, які вони порушують, а також для надання роз’яснень законодавства у сфері безоплатної правової допомоги, цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103, який обслуговується Всеукраїнським контактним центром системи безоплатної правової допомоги. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.