назад
27.11.17

Фахівці системи БПД відвідали презентацію резонансної гри «Переселенська блуканина» у Вінниці

24 11 2017 1

24 листопада 2017 року Програма «Радник з питань ВПО» презентувала навчальну гру «Переселенська блуканина» у місті Вінниця. Активісти запросили громадськість взяти участь у заході та на власному досвіді зрозуміти проблеми переселенців з непідконтрольних територій. До заходу долучились і фахівці Регіонального та Вінницького місцевого центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Гра «Переселенська блуканина» вже викликала неабияке пожвавлення в українському медіапросторі. Її мета – доступно розповісти широкому загалу українців про труднощі переселенців на шляху до нової домівки, привернути увагу до порушення їх прав та проблеми інтеграції цієї категорії громадян України.

«Ця гра не ДЛЯ переселенців, а ПРО переселенців. Ми не рекомендуємо грати в цю гру внутрішньопереміщеним особам, адже це може бути досить травматично для них. Насправді ця гра для місцевих громад, куди прибувають переселенці з ОРДЛО, аби люди хоча б на хвильку відчули, як це – втратити свій дім і бути змушеним поневірятися світами», – пояснює радниця з питань внутрішньо переміщених осіб(ВПО) Міністерства соціальної політики України Людмила Неверицька

24 11 2017 2Заступник начальника відділу комунікацій Регіонального центру Дар’я Божнюк змогла крок за кроком в ігровому форматі пройти шлях внутрішньо переміщеної особи: від ухвалення рішення про переселення до моменту, коли людина повністю пристосувалась до життя в новому середовищі. Ці кроки – не метафора: на масштабованому ігровому полі 6 х 4 м. чекали проблеми та сценарії з реального життя.

24 11 2017 3Головна особливість «Переселенської блуканини» – її сценарій. Його розробила програма «Радник з питань ВПО» спільно з самими переселенцями, які не з чужих слів знають, як починати все з початку і в чужих містах відстоювати свої права. Всього ж у сценарії змодельовано 76 ситуацій, які описують буденні події життя ВПО і кожна ситуація реальна.

Створення такої гри стало можливим завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні в рамках проекту «Подолання соціальних наслідків конфлікту на Донбасі та незаконної анексії Криму за допомогою державних структур в Україні та громадянського суспільства», який реалізовує канадська неурядова організація Stabilization Support Services. Їх представник Дермот Гамільтон розповів: «Ми робили цю гру на основі тієї, яку раніше створили для біженців з Мексики, котрі прямували в штат Арізона та США. Також, невдовзі має з’явитися і комп’ютерна версія гри».

24 11 2017 4Єдиний всеукраїнський телефонний номер 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів). 


banner facebook 330x106