З появою коронавірусу COVID-19, а потім і карантину, що кардинально змінило звичний уклад життя українців, у мережі чи не щодня з’являється різноманітна неправдива, тобто фейкова інформація, котра викликає панічну реакцію у людей і, як наслідок, погіршення здоров’я, емоційне виснаження, депресії тощо.
Так, на 20 березня кіберполіція отримала 20 звернень про розповсюдження фейків щодо карантину, дана інформація розміщена на сторінці Національної поліції України. Найчастіше громадяни інформували про заборону виходу дітей на вулицю, продовження карантину до літа, про нібито нічне розпилення над містом хімічних речовин з вертольоту для дезінфекції тощо.
Що таке фейк і для чого він створюється, як відрізнити неправдиву інформацію від достовірної, що таке паніка і як вона виникає, як не піддатися паніці та яким категоріям громадян вона загрожує більше, чому не можна поширювати недостовірну інформацію та як її перевірити розбиралися у прямому ефірі програми «Про це говорять» гості студії – заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко та психологиня гельштальт-терапевтка Ганна Колісніченко разом з ведучою Тетяною Герман.
Докладніше – у програмі «Про це говорять» на Українському радіо. Херсон: https://www.facebook.com/suspilne.tavriya.1/videos/508800670041818
Довідково. Оперативна інформація: на 10:00 24 березня в Україні лабораторно підтверджено 84 випадки COVID-19, зокрема 3 летальні: Дніпропетровська область – 2; Донецька область – 1; Житомирська область – 2 (1 летальний); Івано-Франківська область – 5 (1 летальний); м. Київ – 29; Київська область – 15; Львівська область – 2; Тернопільська область – 2; Черкаська область – 1; Чернівецька область – 25 (1 летальний, 1 одужав).
Дослідження здійснювали вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України, а також обласні лабораторії.