До 70-ї річниці прийняття Загальної Декларації з прав людини в.о. директора Регіонального центру з надання БВПД в Івано-Франківській області Володимир Ковальчук 1 грудня взяв участь у відкритті на Прикарпатті Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
На запрошення правозахисниці та партнера системи безоплатної правової допомоги, голови громадської організації «Молода Просвіта Прикарпаття» Євгенії Бардяк та виконавчого директора Благодійного Фонду «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» Наталії Козакевич в театрі кіно «Люм᾽єр» в.о. директора Регіонального центру з надання БВПД в Івано-Франківській області Володимир Ковальчук виступив у якості експерта на XV Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини «Docudays UA».
Docudays UA ˗ це документальні фільми про реальні події та реальних людей. Людей з різних країни, які живуть в умовах та обставинах свого часу. Документальне кіно навчає критично мислити і бути солідарними з нужденними.
Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA розпочався з фільму про сучасне трудове рабство.
Стрічка угорських авторів «Жінка в полоні» розповідає про долю 52-літньої жінки, яка понад десяток років виконує важку роботу по господарству у своїх поневолювачів. Ті забрали документи і різними залякуваннями змусили підкоритися так, що в рабині й гадки не виникало покинути межі подвір’я-в’язниці.
Після перегляду відбулось обговорення теми звиконавчим директором Благодійного Фонду «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» Наталією Козакевич та запрошеним експертом, заслуженим юристом України, в.о. директора Регіонального центру з надання БВПД в Івано-Франківській області Володимиром Ковальчуком.
«Для того, аби допомогти ближньому в біді, достатньо просто бути людяним», ˗ так сказала Наталя Козакевич, співорганізаторка заходу.
Фільм «Жінка в полоні» про сучасні види рабства саме тому закінчився позитивно, що одна людина не залишилася байдужою до горя іншої. Але в житті часто буває навпаки. Навіть рідні заради наживи готові продавати в рабство своїх найближчих.
Що робити, аби вберегтися, і куди звертатися у складних ситуаціях, говорили запрошені експерти, серед яких і давній партнер громадської організації «Молода Просвіта Прикарпаття» Володимир Ковальчук, в.о. директора Регіонального центру з надання БВПД в Івано-Франківській області. Він наголосив, що саме система безоплатної правової допомоги надає можливість громадянам захистити свої права.
Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області працює за адресою:
вул. Грюнвальдська, 8, м. Івано-Франківськ.
Телефон: (034) 255-61-13,
Е-mail: office.frankivsk@legalaid.gov.ua.
Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України)