назад

Гендерна рівність у законодавстві про працю

217-1Відповідно до статті 24 Конституції України, на законодавчому рівні закріплюється рівноправність жінок і чоловіків у різних сферах життєдіяльності. 22 жовтня 2018 року на базі Новоселицького районного центру зайнятості фахівцем системи безоплатної правової допомоги та фахівцем служби зайнятості проведено семінар на тему «Гендерна рівність у законодавстві про працю». Його організували для осіб, які перебувають на обліку як безробітні та осіб, які шукають роботу.

В Україні діє закон «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Він відіграє важливу роль задля досягнення паритетного становища жінок і чоловіків у різних сферах життєдіяльності суспільства, шляхом правового забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Статтею 17 цього закону визначено, що жінкам і чоловікам забезпечуються рівні права та можливості у працевлаштуванні, просуванні по роботі, підвищенні кваліфікації та перепідготовці.

Роботодавець зобов’язаний:
• створювати умови праці, які дозволяли б жінкам і чоловікам здійснювати трудову діяльність на рівній основі;
• забезпечувати жінкам і чоловікам можливість поєднувати трудову діяльність із сімейними обов’язками;
• здійснювати рівну оплату праці жінок і чоловіків при однаковій кваліфікації та однакових умовах праці;
• вживати заходів щодо створення безпечних для життя і здоров’я умов праці;
• вживати заходів щодо унеможливлення випадків сексуальних домагань.

«Роботодавцям забороняється в оголошеннях (рекламі) про вакансії пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, висувати різні вимоги, даючи перевагу одній із статей, вимагати від осіб, які влаштовуються на роботу, відомості про їхнє особисте життя, плани щодо народження дітей. Роботодавці можуть здійснювати позитивні дії, спрямовані на досягнення збалансованого співвідношення жінок і чоловіків у різних сферах трудової діяльності, а також серед різних категорій працівників», – розповіла присутнім головний спеціаліст Новоселицького бюро правової допомоги Світлана Гузун.

Захід відбувся у форматі «запитання – відповідь», відвідувачі отримали багато корисної для себе інформації.

Учасники семінару дізналися про ситуацію на ринку праці міста Новоселиця та загалом регіону. Вони розглянули помилки, яких припускаються безробітні під час пошуку роботи, вивчили типи кар’єрного зростання.

Присутнім також розповіли про сутність, можливості, значення правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» та його основні засади.

На завершення змістовного та інформативного заходу працював мобільний консультаційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги. Громадяни зверталися з питань трудового, земельного, сімейного права та соціального захисту.

Контактна інформація! Звернутися по допомогу до фахівців Новоселицького бюро правової допомоги можна за адресою: м. Новоселиця, вул. Чкалова, 7 тел. (03733) 5-07-20.

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України є безкоштовними та приймаються цілодобово).