назад
19.08.16

Говорить Охтирське міське радіо

17 серпня відбувся виступ фахівців Охтирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Миколи Кравченка та Марини Лапоног у прямому ефірі Охтирського міського радіо. Темою виступу стало розширення повноважень центру щодо відкриття бюро та реєстрації громадських формувань.

Начальник відділу правової інформації та консультацій Микола Кравченко розповів про принципи роботи центру. Увага зосереджувалася на категоріях осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Було доведено інформацію про відкриття бюро правової допомоги з 1 вересня цього року у Великій Писарівці, Лебедині та Тростянці, як структурних підрозділів Охтирського місцевого центру з надання БВПД. На сьогоднішній день відкриття таких установ є мережею точок активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій та надання вторинної правової допомоги на рівні територіальних громад та соціально вразливих суспільних груп.  

Микола Кравченко наголосив, що всі без винятку громадяни одержують консультацію юриста безкоштовно. І тільки право на вторинну безкоштовну допомогу (послуги адвоката) мають особи, які  належать до однієї з категорій, зазначених у ст. 12 Закону України «Про безоплатну  правову допомогу». Роботу правозахисника оплачує держава.

Виступ продовжила головний спеціаліст відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання БППД Марина Лапоног: «З метою забезпечення доступу, а також підвищення якості надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації громадських формувань Міністерством юстиції України видано наказ «Про затвердження пілотного проекту у сфері державної реєстрації громадських формувань». На Охтирський місцевий центр з надання БВПД покладено повноваження у частині забезпечення прийняття та видачі документів під час державної реєстрації громадських формувань відповідно до Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, які стосуються прийому заяв громадян щодо реєстрації громадських організацій та видачі відповідних свідоцтв. Центри діють як «фронт-офіси», а реєстрація відбувається у Головному територіальному управління юстиції у Сумській області». Також було перелічено, який пакет документів необхідно подати для реєстрації громадських формувань.

Микола Кравченко зазначив, що до Охтирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  з початку 2016 року за консультаціями звернулося 1023 особи та отримали безоплатну вторинну правову допомогу (захист інтересів громадян у суді) 83 громадянина.

Ведуча ефіру Світлана Терешкова підкреслила, що вказані показники підтверджують зростання рівня довіри до центру з надання БВПД, та назвала слухачам адресу, за якою можна звернутися до центру: вул. Перемоги (Леніна), 13, тел. 4-22-23.