Координаційний центр з надання правової допомоги та Громадська організація «Відкрита Україна» домовились співпрацювати, аби забезпечити об’єктивне висвітлення відкритих судових процесів, під час яких відбувається реалізація права на безоплатну правову допомогу. Відповідний меморандум про співпрацю підписали директор КЦ Олексій Бонюк та керівник ГО «Відкрита Україна» Станіслав Батрин.
Сторони домовились налагодити взаємодію між регіональними центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) та представництвами ГО «Відкрита Україна».
Обмін інформацією дозволить висвітлювати у медіапросторі випадки затримання осіб без належного оформлення їхнього статусу або надання адвокатами безоплатної вторинної правової допомоги неналежної якості у резонансних справах, у т.ч. у справах про обрання запобіжних заходів відносно осіб, яким надається БВПД.
За словами директора КЦ Олексія Бонюка, одним з нюансів спільного проекту є відеофіксація судового процесу, що, до речі, не завжди вітається в багатьох країнах світу.
«Ми маємо унікальну можливість порівняти в рамках цього проекту чи дійсно існуватиме відмінність між рішеннями, які приймаються з відеофіксацією і тими, що ухвалюються без такої», – зазначив Бонюк, додавши, що відеоматеріали також будуть корисними для роботи правових клубів «PRAVOKATOR».
На їх платформі судді, адвокати, прокурори матимуть можливість переглядати судові засідання поетапно та обговорювати ті чи інші аспекти.
«Також для нас важливо зрозуміти чи дійсно ці відеоматеріали мінятимуть етику поведінки учасників судового процесу. Чи однаково з етичної точки зору вони поводяться під час відеофіксації і без неї», – наголосив директор КЦ.
У свою чергу Станіслав Батрин зазначив: «Коли в залі судового засідання є тільки суддя, прокурори і адвокат, то може нехтуватись все, що закладено в Процесуальному кодексі. Коли ж є відеофіксація, ми бачимо і повагу, і елементи взаємного стримування».
Крім вивчення та висвітлення у медіапросторі випадків про наявність порушень прав і свобод людини, плануються спільні заходи щодо запобігання випадкам порушення прав дітей, зокрема, постраждалих від домашнього насильства, внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту, та забезпечення їх захисту, висвітлення таких випадків у медіапросторі.
Також плануються традиційні заходи: проведення конференцій, семінарів, круглих столів, зустрічей, комунікаційних заходів на телебаченні, радіо та в інтернет-просторі.
Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах: