Цьогоріч Полтавська область разом із містами зі ста країн світу вчергове долучилася до Всесвітнього дня прибирання. Захід відбувся 15 вересня під назвою «World Cleanup Dаy» у Прирічковому парку м. Полтави. Разом з полтавцями до акції з прибирання рідного міста долучилися і фахівці системи БПД. Інтегратор Першого полтавського місцевого центру з надання БВПД Андрій Костенко, окрім поєднання користі від прибирання міста, поінформував учасників про можливості системи безоплатної правової допомоги та закликав скористатися ними задля інформування, реалізації та захисту своїх прав.
Фахівець Першого полтавського місцевого центру розповів учасникам Всесвітнього дня прибирання стосовно правових можливостей системи безоплатної правової допомоги, також проінформував про те, які послуги можуть отримати громадяни звернувшись до місцевих центрів, бюро правової допомоги.
«Безоплатну первинну правову допомогу, тобто юридичні консультації та правову інформацію можуть отримати всі громадяни без виключення завітавши до місцевих центрів та бюро правової допомоги. Вторинна правова допомогу у вигляді представлення інтересів у суді та захисту надається соціально вразливим категоріям громадян як-то: малозабезпечені особи, учасники АТО, внутрішньопереміщені особи, особи з інвалідністю, жертви домашнього насилля та діти», – додав Андрій Костенко.
Працівник місцевого центру розповів, що скористатися безоплатної правовою допомогою громадяни можуть під час роботи мобільних та дистанційних пунктів доступу, а також отримати адресну правову допомогу за місцем проживання або перебування, якщо особа через стан здоров’я не може особисто відвідати місцевий центр або бюро правової допомоги.
Учасники акції прибирання дізналися також про проект «Я МАЮ ПРАВО!» та отримали буклет и із зазначенням контактів місцевих центрів та бюро правової допомоги.
Жителі Полтави можуть отримати безоплатну правову допомогу звернувшись до Першого та Другого полтавських місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Перший полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою:м. Полтава, вул. Міщенка 2, тел. (0532) 50-27-22.
Другий полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою:м. Полтава, вул. Європейська 37/40, тел. (0532) 56-02-88.
Для забезпечення оперативного реагування на повідомлення про затримання осіб, на звернення громадян про надання правової допомоги та на проблемні питання, які вони порушують, а також для надання роз’яснень законодавства у сфері безоплатної правової допомоги, цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.