назад
12.09.19

Інформували про систему БПД та ділилися досвідом роботи

11 вересня відбулася робоча зустріч представників Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області з постійним партнером – Полтавським обласним БФ «Громадське здоров’я» та представниками Центру соціальних служб, служби у справах дітей м. Бровари, ВБО «Конвіктус Україна».

Заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області Ігор Клименко поінформував гостей про структуру, специфіку діяльності системи безоплатної правової допомоги, розповів про особливості роботи адвокатів у системі, порядок розподілу доручень між ними. Також він повідомив про широку мережу мобільних та дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги, якою можуть скористатися громадян та отримати безоплатну правову допомогу у зручному режимі.

«Дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги – це точка доступу до безоплатної правової допомоги, що функціонує на постійній основі за визначеним графіком в приміщенні установи, організації, закладу для громадян, які мають потребу в безоплатній правовій допомозі, але в силу різних причин (географічна віддаленість, відсутність вільного часу тощо) не мають можливості оперативно звернутися до бюро правової допомоги. Мобільний консультаційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги– це точка доступу до безоплатної правової допомоги, що періодично формується як тимчасова група осіб для здійснення виїздів за визначеним графіком до географічно віддалених, важкодоступних районів, а також за місцем фактичного проживання громадян з особливими потребами та спеціалізованих установ (госпіталі, пансіонати, геріатричні установи тощо)» – додав він.

Також Ігор Клименко розповів про те, щофахівці системи БПД області активно співпрацювали з представниками органів місцевого самоврядування. Прикладом такої ефективної співпраці є діяльність щодо затвердження програм правової освіти та правової допомоги, які спрямовані на підвищення рівня правової освіти та розширення доступу громадян до правової допомоги. Так, за ініціативи фахівців системи БПД прийнято понад 200 таких програм у районних, міських, селищних, сільських радах та ОТГ області, на реалізацію яких передбачені кошти у сумі понад 2 000 000 грн. на весь період дії програм та які використовуються на проведення право просвітницьких заходів, розширення доступу до БПД,видавництво інформаційних матеріалів про систему БПД, роз’яснення актуальних правових питань, тощо.

Заступниця начальника відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області Юлія Козаченко розповіла про правопросвітницьку роботу фахівців Регіонального, місцевих центрів та бюро правової допомоги, повідомила про ефективну співпрацю з органами місцевого самоврядування, представниками громадських, благодійних організації, зокрема, благодійним фондом «Громадське здоров’я»,за ініціативи якого в області проведено низку інформаційно-просвітницьких квестів «Від знання до безпеки», активними учасниками яких стали і фахівці системи БПД області. Заступниця начальника відділу також розповіла і про інші ініціативи фахівців Регіонального, місцевого центрів та бюро правової допомоги щодо комунікативних заходів за участю наших партерів та про роботу щодо проведення інформування громадян про свою діяльність шляхом роз’яснення норм чинного законодавства у ЗМІ.

Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.

Додатково повідомляємо, що цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.