18 травня 2018 року у Харкові відбулось відкриття другого в Україні правового клубу «PRAVOKATOR», головна місія якого – ініціювати професійну дискусію та максимально ефективно допомогти використовувати право у відстоюванні справедливості.
Участь у заході взяли заступник міністра юстиції України Світлана ГЛУЩЕНКО, Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен ЕНБЕРГ, виконавчий директор МФ «Відродження» Олександр СУШКО, програмний спеціаліст відділу формування політики, планування та координації Бюро з міжнародних правоохоронних питань Державного департаменту США Марія СКІРК, директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій БОНЮК.
Як зазначалось під час відкриття, «PRAVOKATOR» – це безоплатний інноваційний правовий клуб з рівним доступом для правової спільноти, громадянського суспільства та місцевих громад.
«Цей проект створений для обміну досвідом, вивчення, напрацювання та поширення найкращих практик у сфері права і правосуддя. В Клубі допоможуть вирішити юридичні колізії та поділяться найкращими практиками в сфері правозастосування, проаналізують ситуацію та знайдуть рішення з допомогою експертів на місці. А для територіальних громад правовий клуб дасть можливість підвищити свою правову спроможність і швидше вирішувати актуальні правові проблеми», – переконаний директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій БОНЮК.
У рамках роботи правового клубу «PRAVOKATOR» організатори обіцяють:
• простір для спілкування, обміну досвідом та обговорення актуальних практичних питань між адвокатами, суддями, офіцерами поліції, представниками місцевих громад;
• проведення освітніх заходів для правників, місцевих громад та громадянського суспільства;
• інформування про зміни в законах зрозумілою мовою та поширення кращих практик в сфері права;
• розроблення та впровадження єдиних стратегій здійснення захисту адвокатами, залученими до надання безоплатної правової допомоги;
• розробка та формування законопроектів;
• підтримувати студентів-правників;
• посилити зв’язки правників із провідними національними та міжнародними експертами та правозахисними організаціями.
Для реалізації згаданих задач в мультифункціональному офісі клуба планується проводити:
• пілотування ініціатив з розроблення інновацій у сфері правосуддя з забезпеченням експертної підтримки;
• проведення мультиформатних заходів;
• збір, узагальнення та впровадження кращих практик у сфері права;
• здійснення правопросвітництва.
Комунікаційні та правопросвітницькі заходи будуть проходити як у традиційних форматах, так і в незвичних: хакатони, воркшопи, вебінари, moot court. Тут надаватимуться можливості не лише обговорити ідею, а й протестувати її, довести до стану продукту (проекти змін до законодавства, нові процедури, ІТ-рішення: чат-боти, веб-додатки, програми).
За словами ініціаторів проекту, на засіданнях клубу учасники також готові говорити про речі, які ще не є звичними та усталеними, і потребують або будуть потребувати в майбутньому правової визначеності і регулювання у таких сферах, як, наприклад, онлайн-платформи з медіації, електронний суд, штучний інтелект тощо.
Головний меседж клубу «PRAVOKATOR»: «Право має той, на чиєму боці сила, межі наших сил – наші закони!».
Тож, діяльність клубу «PRAVOKATOR» у кінцевому підсумку суттєво поліпшить якість надання правової допомоги та правової інформації для громадян України, що підвищить довіру суспільства до системи права.
Довідково
Утворення правових клубів (міжрегіональних ресурсно-комунікаційних (правових) платформ) є одним із важливих завдань низки стратегічних планів Уряду. В Україні будуть функціонувати 5 правових клубів: у Дніпрі, Києві, Харкові, Одесі та Львові, які стануть основою інфраструктури системи управління правовими знаннями.
Мережа правових клубів в Україні створюється за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», Міжнародного фонду «Відродження», а також Посольства США в рамках підписаного з Міністерством юстиції Плану спільних дій щодо реалізації проекту міжнародної технічної допомоги для розвитку професійних якостей адвокатів системи безоплатної правової допомоги.
Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах: