Розповіли дітям про їхні права, навчили, як протистояти булінгу, продемонстрували спецзасоби, які використовують під час роботи поліцейські і організували зустріч із українським захисником. Нетипова лекція відбулась 16 квітня 2019 року для дітей з порушенням слуху у Чернівецькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернат №2.
Одночасно кілька спікерів спілкувались із майже півсотнею учнів молодших класів на різні теми, актуальні для дітей. Лекція незвична, тож жодних записів. Натомість: моделювання ситуацій, можливість випробувати як працюють спецзасоби, перегляд повчальних відеороликів, цікаві історії. Співорганізатор унікальної лекції Ярослава Заліско розповідає, що це вже втретє відбувається захід для дітей з порушенням слуху.
«Протягом півтори години часу діти отримують інформацію, яка знадобиться у житті: відстояти свої права, захистити себе, залишатись психологічно стійким у складній ситуації. Це направду унікальне поєднання, адже захід водночас патріотичний і правопросвітницький. Ми не випадково стільки уваги приділяємо патріотичному вихованню молоді, адже це питання – на часі. Спільно із Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області та іншими партнерами будемо й надалі і в містах, і в селах організовувати подібні заходи», – розповіла голова громадської організації «Крик душі» матерів та дружин військовослужбовців Ярослава Заліско.
Оскільки завдяки законодавчим змінам у 2019 році з’явився новий якісний інструмент захисту прав дитини, то фахівці розповіли про це дітям.
«Випадки булінгу у навчальних закладах непоодинокі. Діти, не дозволяйте кривдникам ображати Вас! Пам’ятайте, що за булінг передбачена відповідальність, – зауважила начальник відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Ольга Андріцька. – У разі, якщо кривдників кілька (тобто цькування вчинене групою осіб), то за булінг каратимуть штрафом (від 1700 до 3400 гривень) або громадськими роботами».
Досить часто булінг проявляється у вигляді психологічного тиску. Як відрізнити цькування від звичайної сварки? Як не дозволити емоціям у таких ситуаціях взяти верх? Про це із учнями спілкувалась психолог Чернівецького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Мудра.
Під час заходу школярі з порушенням слуху мали змогу побувати у ролі поліцейських. Щирі посмішки та позитивні емоції: вони випробовували такі спецзасоби як рації та камери (вмикали, вимикали, натискали кнопки). Старший інспектор сектора зв’язків із громадськістю управління патрульної поліції в Чернівецькій області ДПП Анна Харена розповіла дітям не лише про їхні права, а й обов’язки. Нагадала, що у разі, якщо вони потребують допомоги, зокрема у випадках булінгу, варто звертатись по допомогу до поліцейських.
Про патріотизм та відвагу учням розповів військовослужбовець Юрій Гуцуляк, який на кілька днів повернувся до Чернівців із передової. Діти ставили багато запитань українському захиснику і подарували малюнки із надписом «Повертайся живим». Це зворушило військовослужбовця, він запевнив, що це справжні обереги і пообіцяв передати їх воїнам-захисникам.
За активність діти отримали «Паспорти прав дитини» від системи безоплатної правової допомоги та солодощі від волонтерів. Насамкінець колектив школи-інтернату спільно із вихованцями передали допомогу українським бійцям на передову.
Контактна інформація! Звернутися по допомогу до фахівців Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області можна за адресою: Чернівецька область, м. Чернівці, вул. Василя Аксенина, 5. Телефон: (0 372) 55 31 38.
Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103
(дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України є безкоштовними та приймаються цілодобово).