Незважаючи на те, що в розпалі літні канікули, активні, цілеспрямовані та допитливі члени Охтирської академії наук учнівської молоді продовжували здобувати знання у «Літній школі правознавства». Це короткотривалий проект, що реалізований спільно між Охтирським місцевим центром з надання БВПД та Охтирським міським центром позашкільної освіти – Мала академія наук.
Стартувала «Літня школа правознавства» 4 червня, де вихованці отримали можливість бути присутніми під час надання правової консультації клієнту, який звернувся до центру правової допомоги, ознайомилися зі зразками документів для оформлення вторинної правової допомоги. Від директора центру Тамари Козир дізналися про роботу Охтирського МЦ з надання БВПД. Цього ж дня виконали практичне завдання-анкетування «Я знаю! Я маю право».
За час проекту юристка центру Марина Лапоног проводила для вихованців правовиховні години. Фахівець ознайомила із електронними сервісами у сфері державної реєстрації. Діти також дізналися про on-line будинок юстиції, як поводити себе при спілкуванні з поліцейським.
Марина Лапоног розповіла: «On–line будинок юстиції – це повністю прозора автоматизована система, яка забезпечує отримання послуг без контакту з представниками влади». Також вона зазначила, що усі без винятку громадяни, з будь-якої точки світу, за умови наявності інтернету, мають право скористатися цим електронним сервісом. Ви можете це реалізувати, зайшовши на сайт Міністерства юстиції. Марина Лапоног акцентувала: «Якщо у Вас виникнуть труднощі, можете завітати до Охтирського місцевого центру з надання БВПД, де облаштовано місце доступу до електронних сервісів та спеціалісти радо допоможуть». Для закріплення знань проведено практичне заняття з відеороликами «До нас завітала поліція». Найцікавішим виявилися моменти висвітлення ситуативної поведінки у разі: «Як поводити, коли поліція постукала у двері», «Як поводити себе, коли до тебе підійшов поліцейський на вулиці», «Як поводитися, коли тебе викликають до поліції», «Як діяти, коли тебе затримали за адміністративне правопорушення», «Як поводитися, коли ти підозрюваний».
Крім того, вихованці ОМЦПО-МАН долучилися до розробки методичних матеріалів (буклетів), з наступної тематики: «Порядок отримання субсидії», «Захист громадянина за кордоном», «Правила виїзду дитини за кордон».
За ініціативи Охтирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) організовано екскурсію до Охтирського міського відділу національної поліції України в Сумській області вихованців Малої академії наук, які відвідують «Літню школу правознавства». Особливо цікавим під час екскурсії для дітей було дізнатися про професію поліцейських, подивитися на приміщення та кабінети слідчих та дільничних, а також довідатися про навчальні заклади, де можуть навчатися майбутні «поліціянти».
Дітей цікавило все: куди надходить дзвінок, якщо набрати «102», як виїжджають на місце пригоди працівники поліції, як розшукують злочинців та, певна річ, де їх тримають.
Також вони дізналися, де у відділку знаходиться ізолятор тимчасового тримання та хто туди може потрапити.
Також одна з вихованок Малої академії наук (ОМЦПО-МАН) Ксенія Суслова, вперше залучена до правовиховної години: «Права знай – та про обов’язки не забувай». Вона стала першим параюристом – манівцем, який упродовж року буде допомагати інтегратору центру Марині Лапоног проводити правопросвітницьку роботу з учнями молодших класів міста.
Підводили підсумки занять «Літньої школи правознавства» 14 червня, де ділилися своїми здобутками та новими знаннями вихованці Малої академії, які здобули у гуртках дослідницько-експерементального напрямку, краєзнавства, історії, правознавства.
Окремо Анна Савченко та Анна Ткаченко представили буклети, виготовлені у рамках проекту спільно з тематики: «Правила виїзду дитини за кордон», «Порядок отримання субсидії», «Захист громадян за кордоном».
За активність та виявлену зацікавленість в «Літній школі правознавства» вихованців нагороджено грамотами.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до:
Охтирський місцевий центр –
42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23
Великописарівське бюро правової допомоги –
42800, смт Велика Писарівка вул. Ярослава Мудрого, 1. тел. (05457) 5-15-20, 5-18-77
Лебединське бюро правової допомоги –
42200, м. Лебедин , пл. Соборна, 29. тел. (05445) 2-14-12, (05445) 2-14-15
Тростянецьке бюро правової допомоги –
42600, м. Тростянець, вул. Л. Татаренка, 4. тел. (05458) 6-60-52, (05458) 6-62-52
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, у межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.