Учора, 18 вересня, в Нью-Йорку (США) відбувся прийом високого рівня з нагоди першої річниці Саміту ООН зі сталого розвитку на тему “Досягнення цілей сталого розвитку для збалансованого зростання: забезпечення доступу до правосуддя для всіх”. Участь у заході взяла українська делегація у складі Міністра юстиції України Павла Петренка та директора Координаційного центру з надання правової допомоги Андрія Вишневського.
Захід мав на меті обговорення зв’язку між забезпеченням доступу до правосуддя та сталого економічного зростання країн. Співорганізатори заходу, на запрошення яких до Нью-Йорку відбула українська делегація, – Фундації відкритого суспільства (Open Society Foundations, OSF) та Організація економічного співробітництва та розвитку (Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD).
У рамках заходу відбулася панельна дискусія міністерського рівня, на якій представлено та обговорено досвід різних країн у забезпеченні доступу до правосуддя та політики посилення правової спроможності.
Захід відкрив Генеральний секретар OECD Анхель Гурріа, наголосивши, що доступне і чесне правосуддя є ключовою передумовою сталого розвитку держави та суспільства. Анхель Гурріа назвав Україну серед лідерів в організації надання безоплатної правової допомоги.
Участь у панельній дискусії взяли Міністри юстиції Австрії, Сьєрра-Леоне, Ірландії, Південної Африки, України, США та Колумбії. Під час свого виступу Міністр юстиції Павло Петренко розповів про реалізацію ключових реформ у сфері юстиції в Україні. Він презентував досвід забезпечення доступу до правосуддя в Україні, зокрема, через розбудову системи надання безоплатної правової допомоги та посилення правових можливостей на рівні територіальних громад; а також – про позицію української сторони щодо подальшого розвитку у цій сфері.
«Поділився досвідом запуску в Україні понад 400 бюро правової допомоги на рівні територіальних громад. Їхнє головне завдання – дати людям доступ до правової інформації та консультацій, створити реальні можливості для вирішення життєвих проблем у правовий спосіб», – зазначив Міністр юстиції України.
Під час дискусії обговорювалась важливість рівного доступу до права та правосуддя для забезпечення збалансованого зростання та сталого розвитку. Зокрема, його роль у захисті прав та вирішенні спорів у галузях охорони здоров’я, трудових відносин, освіти, підприємницької діяльності. Чітке розуміння правових потреб, інструментів та посилення правової спроможності сприятимуть кращій поінформованості населення, прийняттю більш збалансованих рішень та впровадженню політики з підтримки рівного доступу до правосуддя. Передбачається, що міжнародний діалог на цю тему допоможе імплементувати Ціль сталого розвитку №16 стосовно відкритих інституцій та доступу до правосуддя, а також слугуватиме відчутним внеском до Програми соціально-економічного зростання ОЕСР.
«Президент Мережі фундацій відкритого суспільства Кріс Стоун підбив підсумки дискусії. Відзначив сміливість і унікальність досвіду України, якій, аби відкрити людям доступ до права і правосуддя, довелось ліквідувати понад 600 старих органів юстиції і спрямувати вивільнені ресурси на розбудову нової інституції сучасного зразка – системи безоплатної правової допомоги», – Павло Петренко.
Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:
Facebook YouTube Google+ Twitter