назад

Місто героїв: керівництво Регіонального центру взяло участь у відкритті анотаціної дошки політв’язню Оксані Попович

1З нагоди відзначення у Івано-Франківську Дня героїв відбулося відкриття та освячення пам’ятної анотаційної дошки українській дисидентці, право захисниці, учасниці національно-визвольного руху, члену Організації Українських Націоналістів та Української Гельсинської Групи, політв’язню Оксані Попович.

 

 

2

Знати історію своєї Батьківщини то одне, пам’ятати її – зовсім інше. У традиціях багатьох країн заведено влаштовувати масштабні події на честь важливих днів в історії чи відкривати монументи та пам’ятники тим людям, які багато чим пожертвували заради щасливого майбутнього рідної держави. Україна, в тому числі Івано-Франківськ – не виняток. В межах програми «Івано-Франківськ – місто героїв» 22 травня в Івано-Франківську встановили 100-у анотаційну дошку, яка присвячена видатній жінці, дисидентці, члену Української Гельсинської Групи, борцю за незалежну Україну Оксані Попович.

3

«Цю програму ми задумували не для рідних Героїв, хоча родина тішиться їй як ніхто. Перш за все ці дошки для того, аби зберегти пам’ять про видатних івано-франківців у прийдешніх поколіннях. Я надзвичайно тішусь, коли бачу на відкритті дощок молодь, а особливо коли самі діти ініціюють встановлення. От приміром, дошку Оксані Попович встановили саме на звернення активної учнівської молоді-переможців наукових робіт з історії і правознавства Малої академії наук», – зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

4

Окрім цього, в планах – організація квесту для учнів, який би вів їх місцями, де встановлено анотаційні дошки, щоб в ігровій формі ще ширше донести інформацію про видатних франківців.

5

Заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області Володимир Ковальчук на зустрічі наголосив, що такі зустрічі є дуже важливими як для громадян міста, а особливо для молоді. Він зазначив, що правопросвітництвом молоді потрібно займатися. Завдяки таким зустрічам формуються базові правові знання, підвищується рівень правової культури та правосвідомості учнів і студентів. Заступник директора Регіонального центру сказав: «Система безоплатної правової допомоги на Прикарпатті й раніше підтримувала і підтримує такі правопросвітні програми для учнівської і студентської молоді». Володимир Ковальчук також повідомив, що 2018 рік оголошений в Україні Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право».

6

На відкритті пам’ятної анотаційної дошки правозахисниці були присутні міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, племінниця Оксани Попович і дочка засновника музею «Скит Манявський» краєзнавця Івана Скрипника Наталя Павлюк, політв’язень та дисидент, член Української Гельсинської Групи, пізніше Народний депутат України 1-го скликання (1990-1995) Богдан Ребрик, депутати міської ради, священнослужителі, представники громадських й молодіжних організацій, студенти Івано-Франківського коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, учні шкіл, засоби масової комунікації.


Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області працює за адресою:

вул. Грюнвальдська, 8, м. Івано-Франківськ.

Телефон: (034) 255-61-13,

Е-mail:   office.frankivsk@legalaid.gov.ua.

Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України)