З нагоди відзначення у Івано-Франківську Дня героїв відбулося відкриття та освячення пам’ятної анотаційної дошки українській дисидентці, право захисниці, учасниці національно-визвольного руху, члену Організації Українських Націоналістів та Української Гельсинської Групи, політв’язню Оксані Попович.
Знати історію своєї Батьківщини то одне, пам’ятати її – зовсім інше. У традиціях багатьох країн заведено влаштовувати масштабні події на честь важливих днів в історії чи відкривати монументи та пам’ятники тим людям, які багато чим пожертвували заради щасливого майбутнього рідної держави. Україна, в тому числі Івано-Франківськ – не виняток. В межах програми «Івано-Франківськ – місто героїв» 22 травня в Івано-Франківську встановили 100-у анотаційну дошку, яка присвячена видатній жінці, дисидентці, члену Української Гельсинської Групи, борцю за незалежну Україну Оксані Попович.
«Цю програму ми задумували не для рідних Героїв, хоча родина тішиться їй як ніхто. Перш за все ці дошки для того, аби зберегти пам’ять про видатних івано-франківців у прийдешніх поколіннях. Я надзвичайно тішусь, коли бачу на відкритті дощок молодь, а особливо коли самі діти ініціюють встановлення. От приміром, дошку Оксані Попович встановили саме на звернення активної учнівської молоді-переможців наукових робіт з історії і правознавства Малої академії наук», – зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
Окрім цього, в планах – організація квесту для учнів, який би вів їх місцями, де встановлено анотаційні дошки, щоб в ігровій формі ще ширше донести інформацію про видатних франківців.
Заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області Володимир Ковальчук на зустрічі наголосив, що такі зустрічі є дуже важливими як для громадян міста, а особливо для молоді. Він зазначив, що правопросвітництвом молоді потрібно займатися. Завдяки таким зустрічам формуються базові правові знання, підвищується рівень правової культури та правосвідомості учнів і студентів. Заступник директора Регіонального центру сказав: «Система безоплатної правової допомоги на Прикарпатті й раніше підтримувала і підтримує такі правопросвітні програми для учнівської і студентської молоді». Володимир Ковальчук також повідомив, що 2018 рік оголошений в Україні Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право».
На відкритті пам’ятної анотаційної дошки правозахисниці були присутні міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, племінниця Оксани Попович і дочка засновника музею «Скит Манявський» краєзнавця Івана Скрипника Наталя Павлюк, політв’язень та дисидент, член Української Гельсинської Групи, пізніше Народний депутат України 1-го скликання (1990-1995) Богдан Ребрик, депутати міської ради, священнослужителі, представники громадських й молодіжних організацій, студенти Івано-Франківського коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, учні шкіл, засоби масової комунікації.
Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області працює за адресою:
вул. Грюнвальдська, 8, м. Івано-Франківськ.
Телефон: (034) 255-61-13,
Е-mail: office.frankivsk@legalaid.gov.ua.
Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України)